Girişimcilik Haberleri

Dünya Melek Yatırım Forumu İstanbul’da

13-14 Şubat tarihlerinde Dünya Melek Yatırım Forumu İstanbul’da toplanacak. Forum ‘da verilecek eğitimler ilgilenenler için paha biçilemeyecek kadar önemli ve değerli…

50 milyar dolarlık eğitim

TÜM dünyada 50 milyar dolarlık işlem hacmiyle girişimcileri çok yakından ilgilendiren melek yatırımcılık sektörü, bu yıl Londra Borsası’nın ana sponsorluğuyla Türkiye’de 13 ve 14 Şubat’ta İstanbul’da toplanacak. Dünya Melek Yatırım Forumu’nun (WBAF) ikinci gününde tüm girişimci, yatırımcı ve KOBÎ’leri ilgilendiren çok önemli dört özel eğitim var. WBAF Akademi’nin uluslararası kadrosu tarafından verilen eğitimlerin amacı, hem yatırımcı adaylarının uluslararası standartlarda alt yapıya sahip olmalarını sağlamak, öte yandan girişimcileri de bu yatırımcıların karşısına tam donanımlı çıkmalarını sağlamak.

Dünya Melek Yatırım Forumu

Sınıfı: Melek yatırımcılar için…

Flem halihazırda melek yatırım yapan hem de melek yatırımcı olmak isteyenler için özel bir sınıf. Merkezi Ingiltere’de bulunan Afrika Melek Yatırım Ticaret Örgütü Başkanı (ABAN) Harry Tomi Davies tarafından verilecek bu eğitimde melek yatırımcılığa ilişkin olarak A’dan Z’ye tüm aşamalarını çok hızlı ve özet bir şekilde edineceksiniz. Özellikle Hazine Müsteşarlığınca akredite edilmiş olan melek yatırımcıların ve akreditasyon almak isteyen yatırımcı adaylarının kaçırmaması gereken bir kurs.

Sınıf 2: Melek yatırım ağı kurmak isteyen ya da yöneticiliğini yapmak isteyenler için…

Melek yatırımcılar toplu şekilde yatırım yapmayı tercih ediyor. Böylelikle hem risklerini düşürüyorlar hem daha fazla startup’a yatırım yapıyorlar. Girişimciler de tek yatırımcıdan know-how, network, mentorluk alabilmek yerine pek çok yatırımcıdan daha fazla know-how alabiliyor. Ancak melek yatırımcıları bir araya getirerek bir melek yatırım ağı kurmak ve sonrasında söz konusu melek yatırım ağını verimli bir şekilde işletmek farklı profesyonel beceriler istiyor. Bu eğitim uluslararası niteliklerde bir melek yatırım ağının kuruluşu ve yönetimini İsviçre Melek Yatırım Ticaret Örgütü Başkam’ve EBAN icra Kurulu Üyesi Peter E.Braun’dan tarafından verilecek.

Sınıf 3: Startup’lara mentorluk yapmak isteyen tecrübeli girişimciler için…

Özellikle global ekonomik kriz sonrası artık girişimcilerin piyasalarda başarıyı yakalayabilmeleri için mentorluk kaçınılmaz unsurlardan biri oldu. Artan rekabet ortamında rakipleriyle başa çıkabilmesi için girişimcilerin, daha önce bu yollardan geçmiş iş adamlarının mentorluğuna müthiş ihtiyaçları var. İşte WBAF Akademi’nin önemli iki ismi Argyris Spyridis ve Adriane Thrash bu eğitimde, girişimcilere nasıl mentorluk verilmesi gerektiğini adım adım anlatacaklar. Workshop niteliğinde geçecek bu eğitim, özellikle girişimcilerle daha fazla ilgilenmek isteyen ve belli bir vaktini ayırabilecek iş adamları için mükemmel bir kurs programı.

Sınıf 4: Finansman arayan girişimciler için…

Girişimcilerin finansmana ulaşımlarında melek yatırımcılar kritik rol üstleniyor. Sermaye piyasalarında, finansmanın yanı sıra know-how, mentorluk ve netvvork koyabilen başka bir yatırımcı türü yok. Erken aşamada girişimcilere yatırım yapma riskini de aldıkları için ülke ekonomilerinin göz bebeği konumunda bu melek yatırımcılar. Ancak, girişimcilerin, KOBI’lerin ve startup’ların, yatırımcının karşısına çıkıp yatırım alabilecek beceriye sahip olmaları gerekiyor. Sadece beceri de değil, uluslararası kabul görmüş pek çok kuralı girişimcilerin çok iyi öğrenmeleri gerekiyor. Bu kursta girişimciler, KOBI yöneticileri ve startup’lar, İngiltere’nin en tanınmış uzmanından süper bir eğitim alacak. Modvvenna Reeds-Mogg, BBC’nin meşhur Dragons’ Den kitabının yazan ve aynı zamanda Angel News icra Kurulu Başkanı. Ingiltere Melek Yatırımcılar Birliği’nin de danışma kurulu üyesi.

NAPOLYON NE DEMİŞ?

Para, para, para!.. Dünya Melek Yatırım Forumu (WBAF) da diyor ki: Eğitim eğitim, eğitim!.. İster melek yatırımcı olun, ister melek yatırımcı olmaya aday; ister melek yatırım ağı kurmak isteyin, ister yatırımcılardan yatırım almaya çalışın, eğer uluslararası standartlarda beceri ve bilgi düzeyini yakalarsanız tam donanımlı bir şekilde sermaye piyasalarında top koşturabilirsiniz.

Hepinize iyi haftalar…

* Yukarıdaki kurs programlarının içeriğini incelemek ve kayıt işlemleri için www.wbaf2017.org

Baybars Altuntaş / Para

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu