Bayilik Veren Firmalar

Dönerci Orhan Bayilik ve Franchise Şartları

İzmir’de 1975 yılından bu yana faaliyet gösteren Dor Gıda, burada butik dönercilik anlayışı ile yola çıkarak Dönerci Orhan markasını zincir haline getirdi.

Dor Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Rahmanoğlıı, “42 yıl önce yapılan dönerin lezzetini seri üretime geçildiği halde özelliğinden hiçbir şey kaybetmeden müşterilerimize sunmak bizim için çok önemli” diyor. Halihazırda 11 şube ile hizmet veren markanın 12’nci şubesi de geçtiğimiz günlerde faaliyete geçti. Bunun yanı sıra Bornova’da ise bir şubenin inşaatı devam ediyor.

Franchise sisteminiz nasıl işliyor?

Lokasyondan markanın konumlandırılmasına kadar her aşamada yatırımcılarımızın yanındayız. Dönerimizin yanı sıra kullanılan diğer yan ürün ve hijyen koşullan açısından şubelerimizi sık sık denetleyerek standardımızın korunmasını sağlıyoruz. Açılıştan önce uzman kadromuz tarafından hem yatırımcımıza hem de ekibine gerekli eğitimler veriliyor. Ayrıca personel bulmak konusunda da destek veriyoruz.

Ortalama bütçenizi öğrenebilir iniyiz?

Ortalama 100 metrekarelik bir dükkan için anahtar teslim yatırım maliyetimiz, 300-350 bin TL.

Donerci Orhan Bayilik

2016 yılında franchise yoluyla kaç yeni şube açıldı? 2017’de kaç şube açılmasını planlıyorsunuz?

2016’da zincirimize beş yeni şube eklendi. Bu yıl ise amacımız 20 şubeye ulaşmak.

Franchise verirken hangi kriterlere dikkat ediyorsunuz?

Bizim için en önemli kriter, franchise adayının işinin başında olması… işe esnaf man tığıyla yaklaşması; müşteri ve personel ilişkilerine önem veriyor olması işin sürdürülebilir olması açısından çok önemli. Bunun yanı sıra yeterli maddi kaynaklara da sahip olması gerekiyor.

Türkiye genelinde franchise şubeleri açısından hangi stratejik noktaların yıldızı parlıyor?

Türkiye genelinde franchise şubeleri açısından, özellikle İstanbul’un konumu her zaman değerli olmuştur. Tabii ki yola çıktığımız şehir olan İzmir’in ve İzmirlilerin bizde-ki yeri bambaşka.

“PERSONEL VE EKİPMAN DA SAĞLIYORUZ”

Franchise verirken personelin eğitimi ve kullanılacak ekipmanlar konusunda da destek veriyor musunuz?

Şubelerimize uygun personel seçiminden başlayarak, şube kurulum aşamasında tüm personel kendi şubelerimizde eğitime almıyor. Kullanılacak ekipmanları, yatırımcıya en uygun şekilde sağlıyoruz. Ayrıca ekipmanlarımızın kullanımı ile ilgili eğitimler de veriyoruz.

“AMACIMIZ PAZAR PAYINI TÜRKİYE GENELİNE YAYMAK”

Faaliyet gösterdiğiniz sektörde ne kadar pazar payına sahipsiniz?

İzmir’de 1975 yılından bu yana faaliyet gösterdiğimiz için burada çok tanınan ve sevilen bir markayız. Amacımız pazar payımızı İzmir çevresinden başlayarak Türkiye’ye yaymak.

Uzun vadeli hedefleriniz neler?

Türkiye pazarında bölgesel bazda yeni şubeler açmayı hedefliyoruz. Bunun için ür etim hacmimizi sürekli artıracak yeni ekipmanları bünyemize katıyoruz.

2017 yılında ne gibi projeleri hayata geçireceksiniz?

2017 yılı başında, mimari konsepti-mizi her şeyiyle yeniledik. Böylece marka algısını daha doğru konumlandırdığımıza inanıyoruz. 2017 yılında ürün ve sunumlarımızda yenilikler yapma)i planlıyoruz. Bu nedenle ünlü bir şefimizden de ürün geliştirme desteği alıyoruz. Kendisi, yeni ve farklı soslar ve sunumlar hazırlıyor. Bunun dışında müşteri memnuniyeti firmamız için her zaman en önemli unsur olmuştur. Bunun da yolunun eğitimden geçtiğine inanıyoruz ve bünyemizde çalışan tüm ekip arkadaşlarımıza belirli aralıklarla vereceğimiz eğitimler için bir akademi kurmayı planlıyoruz.

“ŞUBELERİMİZE UYGUN PERSONEL SEÇİMİNDEN BAŞLAYARAK, ŞUBE KURULUM AŞAMASINDA TÜM PERSONEL KENDİ ŞUBELERİMİZDE EĞİTİME ALINIYOR. KULLANILACAK EKİPMANLARI, YATIRIMCIYA EN UYGUN ŞEKİLDE KENDİMİZ SAĞLIYORUZ. AYRICA EKİPMANLARIMIZIN KULLANIMI İLE İLGİLİ EĞİTİMLER DE VERİYORUZ”

Merkez: Halit Ziya Bulvarı No: 29 Kat: 3 Çankaya İzmir

E-posta: bilgi@donerciorhan.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu