Bayilik Veren Firmalar

Dondurulmuş yoğurt satmak ister misiniz?

Italyan frozen yoğurt markası ci gusta!, Türkiye’de franchising ile büyüyor. Bu yıl en az beş adet daha franchise şube açmayı planlayan markada bayiler için hedeflenen aylık ciro 15 bin ile 60 bin TL arasında değişiyor.


Italyan mutfağı Türkiye’ye lezzet benzerliğiyle bilinir. Dolayısıyla Italyan mutfağı konseptli girişimlerin sayısı ülkemizde giderek artmaya başladı. Frozen yoğurt (dondurulmuş yoğurt) ürünleri sunan Italyan markası ‘d gusta!’, Tamy Grup tarafından Türkiye’ye 2012 yılında getirildi. Tamy Grup Genel Müdürü Tahir Haytoğlu, yurtdışındaki bir fuarda d gusta! ile tanıştı. Ürünlerini ve lezzetlerini çok beğendi ve bu konsep-tin Türkiye’de ilgi çekeceğini düşündü. ci gustaFnın Türkiye’nin damak tadına uygun olduğunu gören Haytoğlu, markayı Türkiye’ye getirdi ve franchising çalışmalarına başladı.

ci gusta

Tahir Haytoğlu, “ci gusta! frozen yoğurdun mucidi ve dünyanın en büyük dondurma ve pastacılık hammaddeleri üreticilerinden biri olan Italyan bir firmanın franchise konsepti markası” diyor. Haytoğlu, markanın tüm yıl boyunca tüketilebilecek, yenilikçi menüsüyle Italyan lezzetlerini bir arada sunan samimi bir konsept olduğunu söylüyor.

Tahir Haytoğlu, marka ile ilgili olarak şunlan ifade ediyor: “ci gusta!, dünyanın en büyük dondurma hammaddeleri üreticisi İtalyan PreGel firmasının aile bireyleri tarafından kurulmuş olan Hapy Times Solutions firmasının yarattığı bir marka. Tüm dünyada franchising sistemi ile iki yıl gibi kısa bir sürede, 16 ülkede 35 mağa-za/kiosk açıldı. Geri dönüşü hızlı ve kazançlı bir yatırım yapmak isteyen, yeniliğe açık tüm girişimcilerle tanışmak ve görüşmek istiyoruz.”

Konseptte frozen yoğurdun dışında, Italyan Soft Gelato, Artisinal Gelato, Italyan kahve çeşitleri ve klasik İtalyan tatlıları da bulunuyor. Tahir Haytoğlu, uluslararası bir markanın avantajlanyla kaliteye inanan girişimciler için ideal bir yatırım fırsatı sunduklarını belirtiyor.

YENİLİĞE AÇIK GİRİŞİMCİLER

ci gusta!, şu an altı şube ile faaliyet gösteriyor. Tahir Haytoğlu, bu yıl minimum beş franchise şube daha açacaklarını belirtiyor. Bu konsept için hareketli caddeler, AVM’ler ve plajlar uygun. Konsepte göre 10 ile 150 metrekare arasında büyüklüğe sahip alanlar olması gerekiyor. Franchise giriş bedeli 5 bin ile 15 bin Euro arasında değişiyor. Toplam yatırım maliyeti ise yine konsepte göre 20 bin ile 100 bin Euro arasında değişiklik gösteriyor. Kâr marjının yüzde 100 ile yüzde 300 arasında değiştiğini belirten Haytoğlu, şu bilgileri veriyor: “Bayiler için aylık ciro hedefimiz 15 bin ile 60 bin TL arasında değişiyor. Royalty bedeli olarak ciro üzerinden yüzde 3 alıyoruz. Yeniliğe açık, güçlü fınans yapısı olan bayiler tercihimizdir.”

İŞİN AYNASI

Uygun yer: Bu konsept için hareketi! caddeler, AVM’ler ve plajlar uygun, ilk sermaye: Franchise giriş bedeli 5 bin ile 15 bin Euro arasında değişiyor. Toplam yatırım maiyeti ise yine konsepte göre 20 bin te 100 bin Euro arasında değişiklik gösteriyor.


Ciro hedefi: konsepte göre 15 bin ite 60 bm Tl arasında değişiyor.

Kâr marjı: Yıszde 100 ite 300 arasında.

Bayilerde aranan özellikler: Yenliğe açık, gıiçlü fınans yapısı oian bayiler tercih ediliyor.

Başvuru için iletişim: www.cigustaturkiye.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu