Bayilik Veren Firmalar

Dondurmacı Veli Usta Franchise Veriyor

VELİ USTA

Yerelden ulusala…

İzmir Çeşme merkezli Veli Usta, 1983’ten bu yana faaliyet gösteriyor.


Çeşme’yi ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin büyük beğenisini kazanan Veli Usta, kısa sürede bölgenin en popüler mekanlarından biri haline dönüştü. Veli Usta zaman içinde klasik dondurmacı dükkanından çıkarak kafe konseptine geçiş yaptı. Bugünkü konseptine sahip ilk mağazasını 1994’te İzmir Çeşme’de açtı. Veli Usta’nın şimdi 9 şubesi var. Bunların yanı sıra satış noktaları bulunuyor.

Dondurmacı Veli Usta

Şirket, 2007’de franchise vermeye başladı. Franchise giriş bedeli 10-20 bin dolar arasında değişiyor. Ortalama işletme sermayesi ise şube açılması planlanan yerin lokasyonuna ve büyüklüğüne göre değişiyor. Şirket, franchise alanlardan reklam katılım payı olarak ciro üzerinden yüzde 2 alıyor. Sürekli franchise ödemesi ise yüzde 3 olarak belirlenmiş. Şirket, girişimcilere mal temininden bölge korumasına, personel temininden yer seçimine kadar birçok konuda destek sağlıyor. Bir Veli Usta şubesi açabilmek için iş yerinin cadde ya da yürüyüş alanı üzerinde olması isteniyor. Bu işyeri en az 8 metre cepheli olmak zorunda. Ayrıca park kolaylığı bulunacak. AVM’lerde açılacak şubelerin ise market kasa çıkışlarına yakın olması tercih ediliyor. Firmanın franchising sistemiyle büyüme planları sadece yurtiçiyle sınırlı değil. Şirket yurtdışında da master franchise veriyor.


Firmanın üretim tesisinde günde 3 ton dondurma, 2 bin adet sütlü tatlı, 500 kg waffle hamuru üretiliyor. Bu arada firma yeni bir üretim tesisi kuruyor. Bu yeni tesis Seferihisar’da 7 bin metrekare alan üzerinde, kendi enerjisini kendi sağlayan yeşil bir üretim tesisi olma özelliği taşıyor. 2016’da faaliyete geçecek yeni tesis günde 20 ton dondurma, 20 bin porsiyon sütlü tatlı, 10 bin adet pasta ve 5 ton waffle hamuru üretecek.

Web: veliusta.com.tr


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu