Girişimcilik Haberleri

DinamikCRM, KOBİ’lerin Dijital Dönüşümünü Kolaylaştırıyor

Kobi'lerin Dijital Dönüşümünü Hızlandıracağız

Rahmetli dedemin 60 yıl önce ticaret hayatına atılması ve babamın onun yanında yetişerek tüm kariyeri boyunca birçok girişimi başlatması benim bu yolda olmamın en büyük nedenlerinden birisi. Girişimciliğin bana gen aktarımı vasıtasıyla geçtiğini düşünüyorum. Esnaf bir ailede büyümem nedeniyle tüm çocukluğum ve gençliğim boyunca tek gündemimiz ticaret, piyasa ve müşteriler oldu. Birgün bu hayatın bana göre olmadığı, kendi yolumu çizerek yepyeni deneyimler kazanmam gerektiği düşüncesiyle ticareti bıraktım.

18 YILLIK KARİYERİN SONU

Yaklaşık 18 yıl süren kurumsal kariyerim boyunca en büyük 3 banka ve en büyük 3 dış kaynak (BPO) şirketinde yönetici poziyonlarında çalıştım. Bu kurumlarda kurum içi girişimcilik anlamında çeşitli çalışmalar gerçekleştirerek ödüller kazandım. Aralarda kendimi tutamayarak 3 farklı girişimi hayata geçirdim, fakat bu girişimlerimde başarısız oldum. Bana deneyimlerimi soranlara “3 apoletim var” diyorum. Girişimlerim esnasında çok zorlu ve eşsiz süreçlerden geçerek paha biçilemez tecrübeler edindim. Edindiğim tüm bu tecrübeleri şu an DinamikCRM için kullanıyorum. Özellikle BPO sektöründe çalışırken büyüklüğü ne olursa olsun markaların teknoloji alanında ciddi problemler yaşadığı dikkatimi çekiyordu. Öne çıkan en büyük problemlerin yeni müşteri kazanımı, mevcut müşterileri elde tutma ve kurumsal hafıza eksikliği olmasından yola çıkarak DinamikCRM yazılımını geliştirmeye başladım.

“250’Yİ AŞKIN KULLANICI”

DinamikCRM tüm bu problemleri dinamik form yönetimi, hatırlatma servisleri ve talep yönetimi, kişi ve iletişim yönetimi araçlarıyla ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Yaklaşık 1 yıl süren yazılım geliştirme sürecinden sonra 2017 yılının kasım ayında ilk prototipi hazırladık, geçtiğimiz yılın mart ayında yayına girerek temmuz ayında ilk satışımızı gerçekleştirdik. DinamikCRM, günümüz itibariyle 250’yi aşkın kullanıcıya ulaştı. Bize düzenli olarak para ödeyen 50 müşteriye sahibiz.

“2020’DE SINIRLARI AŞACAĞIZ”

Hedefimiz uçtan uca tüm deneyimin tasarlanabileceği bir platform yaratmak. Tipik bir CRM yazılımından öteye geçerek iş yönetimi alanında ihtiyaç duyulacak tüm araçları hızla hayata geçirmeye devam edeceğiz. DinamikCRM, KOBİ’lerin dijital dönüşümünü kolaylaştırarak rakiplerinin rahatlıkla önüne geçecek. Yıl sonuna doğru API hizmetimizi hayata geçirerek rotamızı uluslararası pazarlara çevireceğiz. 2020 yılı bizim için sınırlarımızı aştığımız bir yıl olacak.

Bize inanan ve destek vermek isteyen 2 farklı melek yatırımcıyla görüşmelerimiz devam ediyor. Bu yatırımları almamız vites değiştirmemizi değil, doğrudan roketi ateşlememizi sağlayacak.

Yahya Ekinci/Dinamik CRM Kumcusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu