Bayilik Veren Firmalar

Dilek Pasteneleri Bayilik Şartları

DİLEK PASTANESİ

50 franchise arıyor

Dilek Pastanesi 1957’de kurulmuş. 2009’da franchising sistemine geçen şirket bu tarihten sonra hızlı bir büyüme trendi yakaladı. Şu anda 43 şubesi var. Firma, 2018 için iddialı bir büyüme planı yapmış. Buna göre şirket 58 yeni şube açacak. Bunların 50’si franchisee’ler, kalan sekizi şirket tarafından işletilecek.

Firmanın pasta-kafe ve pasta-kafe-restoran olmak üzere iki farklı konseptti bulunuyor. Pasta-kafe tarzı için 30 bin dolar franchise giriş bedeli almıyor. Buna restoran kısmı da eklenince franchise giriş

bedeli 40 bin dolara çıkıyor. Firma reklam katılım payı olarak aylık cirodan yüzde 1 pay alıyor. Ayrıca sürekli franchise ödemesi için cirodan yüzde 2 pay almıyor. Yeni açılacak şubeler için İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Eskişehir, Kocaeli ve Edirne’ye öncelik verilmiş. Yeni açılacak şubeler için yaya ve trafik yoğunluğunun fazla olduğu yerlerde en az 150 metrekare büyüklüğünde işyeri gerekiyor. Korner mağazalar için 50 metrekarelik alanlar yeterli.

dilek pasteleriKöklü bir geçmişe sahip olan Dilek Pastanesi, 2000 yılında radikal bir deği şime imza atarak şubelerinde yemek servisi de yapmaya başladı. Bu tarz çok ilgi gördü. Şirket, yeni açtığı şubelerde pastane-kafe-restoran konseptini ön palana çıkardı. Şu sıralar yeni bir üretim tesisine taşınmaya hazırlanan şirket, bunun için 15 milyon dolarlık bir yatırıma hazırlanıyor. Cabir Ayrıca İstanbul Beyoğlu İstiklal Caddesindeki şubesinin olduğu bina yıkılıp yeniden inşa ediliyor. Bu binanın teras katında A+ bir restoran açılacak.

Dilek Pastanesi ortaklarından Cabir Yazıcı, franchising sistemiyle yeni şubeler açmaya devam edeceklerini söylüyor. Yeni açılacak şubeler için İstanbul’a öncelik verilecek. Yurtdışmdan gelecek franchise talepleri de değerlendiriliyor. Yeni açılacak şubeler için yaya trafiğinin işlek olduğu yoğun caddeler ya da AVM’ler tercih edilecek. Franchise giriş bedeli pastane-kafe konsepti için 20 bin, pastane-kafe-restoran konsepti için 30 bin dolar olarak belirlenmiş. Reklam katkı payı olarak cirodan yüzde 1 pay almıyor. Ayrıca ciro üzerinden yüzde 2 sürekli franchise ödemesi olarak talep ediliyor. Ortalama işletme sermayesi ise 200 bin TL. Ancak bu rakam işletme büyüklüğüne göre artabiliyor.

Dilek Pastanesi’nde pastane ürünlerinin yanı sıra dünya mutfağından çeşitli yemeklerin sunulduğu restoran hizmeti de var. Restoran ürünleri ise merkezdeki ustalar tarafından hazırlanan reçetelerle şubelerdeki mutfaklarda hazırlanıyor.

Telefon: 0212 67170 34
E-posta: dilekpastanesi@dilek.com.tr
Web: dilek.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu