Bayilik Veren Firmalar

David People Coffee Franchise Şartları

DAVID PEOPLE COFFEE

Yurtdışına da açılacak

2011 yılında DPC Grup tarafmdan ‘Kendini şımart’ sloganıyla Türkiye pazarına giriş yaptı. ‘Coffee’, ‘coffee&food’ ve ‘bigboss’ olarak üç farklı konseptte hizmet veren firma, aynı yıl ilk şubesini bigboss konseptiyle Ankara’da açtı. Firmanın 40 farklı ilde 60 şubesi var ve hepsi franchising sistemiyle yönetiliyor. Şubelerden bir tanesi ise Kıbrıs’ta.

2017 yılında 25’e yakın şube açma hedefi olan firmanın hazırlanan şubelerinin 13’ü şu anda inşaat halinde. Bu yıl içerisinde yabancı bir fonla sermaye ortaklığı için görüşmeler yapan firmanın planları gerçekleşirse bir yıl içinde üç ülkede 20 şube açılacak. Firmanın 2017 büyüme hedefi ise yüzde 30.

David People Franchising

Önceki yıllarda şubelerini merkeze bağlı sistemle yönettiklerini dile getiren Genel Müdür Kerim Gökay Mamak, talepler doğrultusunda mekanları yatırımcılara devrettiklerini söylüyor. Şubelerin denetimlerini ise bölge müdürlükleri ve gizli müşteriler aracılığıyla yaptıklarını belirtiyor. Orta ölçekli şubelerin aylık ciro rakamı 150 bin TL iken, rakam metrekare ile doğru orantılı olarak artış gösterebiliyor. Firmanın en çok tercih edilen türleri Güney Afrika yörelerinden harmanlanan filtre kahveler. Kendi tesislerinde üretilen Türk kahveleri de alıcıların ilgisini çekiyor.

“Beş yıl öncesine kadar Türkiye’deki kahve pazarının yüzde 70’i global markaların elindeydi” diyen Mamak, gelinen süreçte yerli markalarm bu oranı tersine çevirdiğinin altını çiziyor. Sektördeki beş büyük perakende zincirinden biri olduklarını da vurgulayan Mamak, Türkiye’nin kahve kültürü hakkındaki düşüncelerini ise şu sözlerle özetliyor: “Kahveyi seven bir toplum gibi gözüksek-te, tüketim olarak Avrupa ülkelerinden çok gerideyiz. Türkler bir zamanlar kahveyi sadece ‘Türk kahvesi’ olarak algılıyordu fakat bu algı zamanla değişti. Yabancı ve yerli markalarm son yıllarda sektöre giriş yapmasıyla çeşitlilik arttı ve genç nüfusun kahveye olan ilgisinde yükseliş yaşandı. Diğer zincir markalar gibi bizim hedefimiz de insanlara kahve kültürünü daha çok sevdirmek.”

David People Coffee Franchise Şartları

  • Bayilik fiyatları: Firma, giriş bedeli olarak 40 bin dolar+KDV ve her ay bin dolar+KDV royalty bedeli alıyor.
  • Başvuru sahibinde aranan özellikler: Gelişime açık, başarma arzusu ve finansal gücü olan birisi olması gerekiyor.
  • Şubelerin fiziksel özellikleri: Şubelerde siyah ve kırmızı renkler hakim; ahşap masalar ve tuğla duvar dekorasyonu ile modern bir konsept kullanılıyor.
  • Seçilen yerin özellikleri: 350-1000 metrekare arası alanlar tercih ediliyor. Açık alanların olan cadde ve AVM’leri tercih ediyor.
  • Verilen destekler: Şube personelinin eğitimi, bölge koruması, ürün temini, eğitim, proje gibi bir çok konuda franchising yatırımcılarına destek veriyor. Eğitimler şirket bünyesi tarafından kurulan ‘Barista Akademi’ tarafından veriliyor.

David People Coffee Bayilik İletişim

Web: davidpeople.com
Telefon: 0216 414 34 34

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu