Girişimcilik Haberleri

CEOtudent BIC Angels’tan 3,2 milyon TL yatırım aldı

BIC Angels’tan yatırım alan içerik platformu CEOtudent’in kurucusu Yağmur Avvurur, “Mobil uygulamaları devreye almayı ve video içeriklere başlamayı istiyoruz” diyor. Avvurufun bir diğer hedefi de İngilizce içerik oluşturmak.

İçerik platformu CEOtudent, İTÜ Çekirdek 2016 yılı girişimlerinden. BIC Angels’tan 3,2 milyon TL değerlemeyle yatırım alan platform; başarı, fayda ve ilham odaklı içerikler üretiyor. Kurucu ortaldardan Yağmur Avvurur, okuyucuların çoğunu 18-35 yaş aralığında, kendini geliştirmek isteyen, vizyoner bireylerin oluşturduğunu söylüyor. Okuyucularına ulaşmak isteyen markalara içerik pazarlaması çözümleri sunduklarını belirten Avvurur, “Banner ya da benzeri reklam modelini itici olduğu için kullanmıyoruz” diyor. Önümüzdeki dönemde video içeriklerini platforma dahil edeceklerini ifade eden Avvurur, 3 yıl önce arkadaşlarıyla kurduğu girişimini ve hedeflerini şöyle anlatıyor:

“HOBİ OLARAK BAŞLADIK”

“Uzun süredir içerik ve internet yayıncılığına ilgim vardı. Başarı, fayda ve ilham üzerine çok fazla İngilizce içerik olmasına rağmen Türkiye’de bu ihtiyacın karşılanamadığını gördüm ve aklıma böyle bir içerik platformu kurma fikri geldi. Biraz araştırdıktan sonra 2015’in sonlarında CEOtudent’i hayata geçirdim. Kurulum aşamasında uzun yıllardır arkadaşım olan O nur’un da yardımı oldu ve sonrasında o da ekibe dahil oldu. İlk birkaç ay hobi gibi ilerledi. Tek başıma içerikler ürettim ve ürettiğim içerikler insanlar tarafından ilgiyle karşılandı. Daha sonra üniversite yıllarında tanıştığımız Emre’nin de ortaklığıyla iş sürecini resmen başlatmış olduk. ‘Oluyor galiba’ dediğimiz ilk adım, Türkiye ve Avrupa’nın en iyi kuluçka merkezlerinden biri olan ITÜ Çekirdek’e kabulümüz oldu.

“4 BİN GİRİŞİMDEN İLK21’E GİRDİK”

Mayıs 2016’da İTÜ Çekirdek’e girdik ve kuluçka merkezine başvuran 4 bin girişim arasından ilk 21’e kaldık. Türkiye’nin en bilinen yatırım ağlarından BIC Angels ile tanışmamız bu süreçte oldu. BIC Angels işimize ve bize güvendi, 1 milyon lira değerlemeyle tohum yatırım yaptı. En önemli dönüm noktalarımızdan biri de BIC Angels’ın sağladığı imkanlar, mentorlar ve yatırımcılarla olan bağlantılar oldu. Muhteşem bir 1 yılın sonunda fınansal rakamlarımızı 8’e katlayarak melek yatırım turuna çıktık ve tekrar BIC Angels’tan 3,2 milyon lira değerlemeyle yatırım aldık.

“İNGİLİZCE İÇERİK ÜRETMEK İSTİYORUZ”

Türkiye insanı başarı odaklı içerikleri görmek istediği gibi yaratmak da istiyor. Yeni yüzümüzle içerik oluşturmak isteyenleri de tatmin etmek için çalışmaya başladık. Geçtiğimiz aylarda CEOtudent üzerinde bir ‘içerik gönder’ butonu oluşturduk ve yüzlerce kişiden içerik aldık. Bu doğal büyüme, büyüme uğraşımızın ikinci önemli basamağı oldu. Önümüzdeki dönemde mobil uygulamalarımızı devreye almayı ve video içeriklere başlamayı düşünüyoruz. 1 yılın sonunda hedeflerimizi gerçekleştirirsek yeni yatırım turuyla İngilizce içerik konusunu gündemimize alacağız. Sınırları aşmak konusunda çok hevesliyiz, bunun için doğru zamanı bekliyoruz. Başarı, fayda ve ilhamı önce Türkiye sonra da sınırlarımızın dışına yaymak istiyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu