Bayilik Veren Firmalar

Cafe Society Bayilik Şartları

CAFE SOCIETY

Caz kulübünden kahve zincirine

Cafe Society, 1930 yılında New Yok’ta açılırken o dönemlerin en meşhur caz kulüplerinden biriymiş. Sonrasında isim hakkı alınarak, 2007 yılında Kartalkaya Kayak Merkezi’ndeki oteller meydanında ilk şubesini hizmete sokmuş.


Özel sermayeli yatırımcıya ait olan firma Ender Çikolata işbirliği ile faaliyetlerini yürütüyor. Firmanın Eminönü, Yeniköy ve ITÜ Maslak lokasyonlarında merkeze bağlı işletilen toplamda üç şubesi var. Firma yılsonuna kadar birçok yeni şube açmayı planlıyor. Şu an gelen bayi taleplerini değerlendirirken, lokasyon tercihi olarakta AVM’ler ve işlek caddeleri tercih ediyor.

cafe society

Firmada en çok tercih edilen içecekler, üçüncü nesil dediğimiz kahve çeşitleri. Etiyopya’nın yöresel kahveleri sidamo ve yirgacheffe ağırlıklı olarak tercih edilirken, Guatemala, Brezilya ve Orta Afrika gibi kahve ülkelerinin bölgesel lezzetleri de ügi görüyor. Sektörde, profesyonel ve deneyimli ekip ile yola çıkan firma, nitelikli kahve ithalatı da gerçekleştirirken, çeşitli coğrafyalardan yeşil olarak getirdikleri mikrolot çekirdeklerini de müşterilerine sunuyor. Bu kahveleri de özel makinalarda kavurduktan sonra müşterinin tercihine göre ‘chemex’ yönteminden başka ‘dripper’ ve s’syphon’ gibi özel demleme teknikleriyle sunuyor.

“Toplum endüstriyel kahveden uzaklaşıyor” diyen Cafe Society Yönetim Kurulu Başkanı ve kahve eksperi Kemal Kitapçı, sözlerine şöyle devam ediyor: “Çok lezzetli aromalarla nitelikli kahveler yapılıyor, böylelikle tüketici tercihini kaliteli olandan yana kullanıyor. Bu durum sektörün gelişimini hızlandırıyor. Nitelikli kahvenin tadına alışan biri, sonrasında hep aynı lezzet ve dokuyu arıyor. Bu durum kahve konseptine sahip markaların standardizasyon konusunda uzmanlaşmasını sağlıyor. Türkiye, kahve kültürünün gelişmesi bakımından İtalya gibi ülkelere göre daha şanslı. İtalyanların baskın espresso kültürü, nitelikli çekirdeklerden hazırlanan farklı demleme sunumlarının şansını azaltıyor. Türk kahvesi de en çok tercih edilen ürünlerimizden biri fakat bu durum üçüncü nesil kahve tüketimini ve nitelikli kahveye olan ilgiyi azaltmıyor.”

Franchising Şartları

Bayilik fiyatları: Franchising fiyatları şubenin büyüklüğüne göre 10 bin ile 40 bin TL arasında değişiyor.


■ Başvuru sahibinde aranan özellikler: Kendini bu alanda geliştirmek isteyen ve kahve sektörüne hakim kişiler tercih ediliyor.

■ Seçilen yerin özellikleri: Mekanda konseptin uygulanacağı büyük alanlar tercih ediliyor.

■ Verilen destekler: Firma, tanıtım hizmetleri ve reklam çalışmaları konusunda gerekli tüm desteği sağlıyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu