Girişimcilik Haberleri

BuldumBuldum’dan Girişimcilere Sanal Mağaza Fırsatı

Pazar Yeri’nde girişimciler çoğalacak

BuldumBuldum.com, ‘Pazar Yeri’ adlı yeni bir platform yarattı. Bu platformla herkese BuldumBuldum.com altyapısı üzerinden mağaza açma imkanı sunuluyor. Burada girişimcilerin yatırım yapmadan sanal mağaza açması hedefleniyor.


Genç girişimci Güçlü Gökozan tarafından 2008’de kurulan BuldumBul-dum.com, yeni oluşturduğu bir kategoriyle, “eğlenceli, Türkiye’de bulunamayan ve orijinal tasanmlanyla dikkat çeken” ürünlerden yola çıkarak hediye alanında bir fark yarattı. Hızla büyüyerek önce kiosk mağazalar açan marka, son olarak 2013 yılında Haşan Aslanoba’dan şu ana kadarki en büyük yatırımını aldı ve şirketin yüzde 20’lik hissesini 5 milyon TL’ye Aslanoba’ya sattı. Bu yatırım sonrası en büyük rakibi olan Hediyedeni-zi.com’u da satın alarak hızlı büyümesine devam etti.

buldumbuldum

Yerli ve yabancı birçok yatınm-cı ve fonun dikkatini çeken BuldumBuldum.com, kurulduğu günden beri birçok yeniliğe de imza attı.

Gelir ortaklığı sistemini Türkiye’de ilk uygulayan markalardan olan, ürün çeşitliliğini arttı- \ t ran, AVM’leıde yeni mağazalar açan vJ ve kişiye özel ürünlerle fark yaratan BuldumBuldum.com’un başarısı Wired Dergisi’nin listesine girmesini sağladı.

10 BİN MAĞAZA HEDEFİ

BuldumBuldum.com, birkaç ay önce herkesin kendi mağazasını açabileceği ‘Pazar Yeri’ isimli bir platform yarattı. BuldumBuldum.com’un kurucusu Güçlü Gökozan, bir ay içinde bin kişi ve kurumun mağazasını açtığı platformda satış rekorları kırıldığını söylüyor. Gökozan, platformda, karikatüristlerden ressamlara, modacılardan trendsetterlara hatta instagram fenomenlerine kadar birçok ismin tasarımlarını tişörtten kupa bardağa, duvar saatinden postere kadar 50’den fazla ürün çeşidi olarak satışa sunduğunu ifade ediyor.


Güçlü Gökozan, şöyle devam ediyor: “Birçok dernek ve üniversitenin, spor kulübünün yanı sıra Şirinler, Garfield, Snoopy, Lord of the Rings, Hobbit.

Big Bang Theory, Candy Crush oyunu gibi onlarca marka, karakter, film, çizgifilm vs. resmi mağazalannı açtı. Altyapı, stok, paketleme, gönderim gibi hiçbir risk ve yatırım yapmadan sadece çektiğiniz fotoğraflar veya tasanmla-nnızla siz de oturduğunuz hatta yattığınız yerden para kazanabilirsiniz. Tüm altyapı, ürün, gönderim, ödeme, tanıtım gibi giderlerini üstlendiğimiz bu pazar alanı için sizin sadece tasarımlarınızı yüklemeniz ve sistemin size sunduğu 50’den fazla ürün çeşidinden hangilerinde yer almasını istediğinize karar vermeniz yeterli. Size kalan ise satışlarınızı takip etmek. Platformda 2015 sonuna kadar 10 bin mağazaya ulaşılacağını öngörüyoruz.”

Mağaza sahiplerinin kargo ile uğraşmayacağına dikkat çeken Güçlü Gökozan, tüm üretimi ve kargolamayı BuldumBuldum.com’un yaptığını belirtiyor. Gökozan, bu mağaza ile BuldumBuldum.com’un 1 milyondan fazla üyesine ve aylık 5 milyona yakın ziyaretçisine ulaşmanın yanı sıra mağaza sahiplerinin sosyal medya hesaplarında, kendi blog ve web sitelerinde, üye oldukla-n forum ve gruplarda reklamlarını yapıp herkesin bu ürünleri duyabileceğini sözlerine ekliyor.

ENDEAVOR GİRİŞİMCİSİ SEÇİLDİ

Tüm dünyadan 15 şirketin Endeavor Girişimcisi ünvanı aldığı 59’uncu Uluslararası Seçim Paneli’nde, BuldumBuldum.com Endeavor Jürisi tarafından Endeavor Girişimci şirketi seçildi. Kurulduğu günden itibaren her yıl ortalama yüzde 200 ile 300 arasında büyüyen şirketin bugün 50 bin çeşitten fazla ürüne ulaştığını söyleyen Güçlü Gökozan, “2015 hedefimiz yıl sonuna kadar ürün çeşidimizi 1 milyona çıkarmak” diye konuşuyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu