Girişimcilik Haberleri

Buldumbuldum.com, Aslanoba’dan ikinci yatırımı aldı

Online üzerinde 800 bin üyesi ve altı mağazası bulunan buldumbuldum.com, Aslanoba Capital’den 5,5 milyon TL’lik ikinci melek yatırımını aldı. Şirket, bu yatırımla hem şirketlere hem de kişiye özel tekstil ürünleri üretmeye başladı.

Güçlü Gökozan, ikiz kardeşine doğum günü için ilginç bir hediye ararken Türkiye’de bulamadığı ürünü yurtdışmdan getirmeye çekinmesinden yola çıkarak buldumbul-dum.com’u kurdu. Şirket bugün 20’den fazla markanın Türkiye distribütörü olduğu 20 bin çeşitten fazla ürün gamına ulaştı. Gökozan, insanların kişiye özel ürünlere yöneldiğini fark ettiğinde ise büyük yatırımlar yaparak özel makineler getirtti ve birçok ürünü kişiye özel olarak hazırlamaya başladı.

Buldumbuldumcom

İkinci kez melek yatırım alan buldumbuldum.com, yeni uygulaması ürün tasarım motoru ile ‘Kurumsal’ adını verdiği bir platform yaratarak tişört, sweatshirt gibi tekstil ürünlerini de kişiye özel üretmeye başladı. Bunu şirketler için de genişletti. Şirket, kartvizit, dosya, broşür, afiş, antetli kağıt gibi ürünleri tasarlatmak, bir matbaa bulup bastırmak, kaşe için aramak ve başında beklemek gibi so-runlan ortadan kaldırarak herkesin hızlıca ve kolayca istediği ürünü tasarlayıp bir gün içinde teslim alabilmesini sağlıyor.

I MİLYON ÜYE HEDEFİ

Güçlü Gökozan, son beş yıllık süreçte sürekli yükselen bir grafikle yüzde bin 453 büyüdüklerini söylüyor. Gökozan, şu anda Cevahir, Capitol, Capacity, Torium, Özdilek Park, Tepe Nautilus ve Espark AVM’lerde toplam altı şube ile faaliyet gösterdiklerini belirtiyor. Üye sayısı 800 bini geçen şirket, 2014’te yüzde 100’ün üzerinde büyüme gerçekleştirdi. Gökozan, 2015’te de ciro anlamında yüzde 100’den fazla büyüme hedeflediklerini ve üye sayılarının kısa zaman sonra 1 milyonun üzerine çıkmasını öngördüklerini belirtiyor.

2013 yılında Aslanoba Capital’den 5 milyon TL değerinde ilk melek yatırımlarını aldıklarını ifade eden Güçlü Gökozan, 2014 Aralık ayında ise 5,5 milyon TL’lik ikinci yatırımlarını yine Aslanoba Capital’den aldıklarını belirtiyor.

YENİ YATIRIM

Güçlü Gökozan, aldıklan ikinci tur yatırımlarını şu şekilde anlatıyor: “buldumbuldum.com olarak müşterilerimizden özellikle kişiye özel ürünler anlamında ciddi bir talep vardı. Müşterilerimiz birçok ürünü kendilerinin istediği gibi tasarlayarak almak istiyorlar. Yeni yatırım ile bu ürün çeşidimizi genişletme kararı aldık. Bununla birlikte sadece B2C değil B2B dediğimiz şirketlere de hizmet vermeye karar verdik. Bunun için ciddi bir makine, ürün ve ekip yatırımı gerekiyordu. Böylelikle ikinci melek yatırımı anlaşmamızı da bu hızlı büyüme için yapmış olduk.”

15 şubeye ulaşacak

Şube sayılarını bir yıl içerisinde 15’e çıkarmayı ve kişiye özel ürün kategorisindeki tişört modellerini ve renk sayısını arttırıp iç çamaşırlarına kadar genişletmeyi hedeflediklerni söyleyen Güçlü Gökozan, sözlerine şöyle devam ediyor: “Çok yakında her tasarımcının ve kurumun kendi tasarımlarını ve logolarını ürünler üzerine koyarak kendi mağazasından satışa çıkarıp her satış başı komisyon kazanacağı bir pazar yerini de açacağız. Böylelikle tasarımcılar ve kurumlar hiç ürüne dokunmadan, üretime karışmadan, kendi tasarımları, görselleri, fotoğrafları ve logoları ile para kazanabilecekler.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu