Bayilik Veren Firmalar

Bolulu Hasan Usta Bayilik Bilgileri

Dünya, geleneksel süt tatlılarını tanıyacak.

Bolulu Hasan Usta, 2015 yılında yurt içinde 16 yeni şube açmayı ve yurt dışı yatırımlarına hız vermeyi hedefliyor. Üretim kapasitesini 3 katına çıkaracak olan marka yeni fabrikasını 2016 yılının ilk çeyreğinde açacak.


Süt tatlılarının Türkiye’deki en büyük temsilcisinin Bolulu Haşan Usta olduğunu ifade eden Yönetim Kurulu Üyesi Rıdvan Gürgönül, bu yükümlülüğü layıkıyla yerine getirerek bir dünya markası olmayı hedeflediklerini söyledi.

Bolulu Hasan Usta

“Abu Dhabili prenses aşureye aşerdi, yurtdışı yolculuğumuz başladı”

İzmir Kemeraltı’ndan bugün ülke genelinde 23 ilde toplam 124 şubeli bir marka haline gelen ve yüzde 70 payla pazar lideri olduklarını belirten Gürgönül,”Türkiye genelinde pazarın lideri konumundayız. Yurt dışında KKTC, Abu Dhabi, Dubai ve yakında açılışı yapılacak Bahreyn olmak üzere 4 şubemiz bulunuyor. Türkiye’nin en büyük tatlı taşıma filosuna sahibiz. Günde ortalama 40 bin adet tatlı üretiyoruz. Türkiye’ye sütlü tatlıları en taze en doğal haliyle sunduk. Şimdi sıra dünya damaklarını tatlandırmakta” dedi. Gürgönül, ilk yatırım kararlarının ardındaki hikayeyi şöyle aktardı: “İlk ihracatımızı 2008’de KKTC’ye yaptık. Daha sonra 2012 yılında Abu Dhabi’ye ilk yurt dışı mağazamızı açtık.


Buna da Birleşik Arap Emirlikleri kraliyet sarayındaki hamile bir prensesin aşureye aşermesi vesile oldu. Prensesin canı daha önce Türkiye’de tattığı aşuremizden çekmiş. Kraliyet sarayına gıda tedariki yapan firma, bize ulaşarak bir paket aşure talep etti. Uçakla Abu Dhabi’ye siparişi gönderdik. Markamızı Abu Dhabi’de görmek istediler. 2012’de Al Ain bölgesinde Al Ain Mall’da ilk mağazamızı açtık. Tatlılarımız bölgede büyük ilgi görünce ikinci şubemizi 2013 yılında Dubai’de açtık. 2014 yılında da KKTC’de üçüncü şubemizi açtık. Yeni fabrikamız ile yurt dışı operasyonlarımızı daha da güçlendirmeyi hedefliyoruz. Şuanda, Suudi Arabistan, Azerbaycan, Katar ve Kazakistan ile de bayilik konusunda görüşmelerimiz devam ediyor. Uzun vade de Malezya, Singapur, Kuveyt, Rusya, Umman, Lübnan gibi ülkelerde büyümeyi planlıyoruz. Ayrıca, Avrupa’da kuracağımız bir tesis ile 7’deri 70’e her insanın tükettiği tatlılarımızı, birTürk markası olarak yurt dışında daha geniş bir coğrafyaya sunmayı ve geleneksel tatlılarımızı tüm dünyaya tattırmayı hedefliyoruz.”

Tel : 0232 328 02 75


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu