Bayilik Veren Firmalar

Biota, Sağlık ve Güzellik Ürünleri Satış Bayilikleri Veriyor

Biota Laboratuvarları, franchise vermeye başladı. Uç yılda 30 mağazaya ulaşmayı planlayan şirket, özellikle kadın girişimcileri tercih ediyor. Kadın girişimcilerden yıl sonuna kadar franchise giriş bedeli ve royalty ücreti alınmayacak.

Biota Laboratuvarları, mağaza zincirini büyütüyor. Şirket, İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir, Gaziantep ve diğer büyük şehirler başta olmak üzere birçok şehirde önümüzdeki üç yılda 30 satış noktasına ulaşmayı hedefliyor. Son üç ayda İstanbul’da Kozyatağı Carrefour, Tepe Nautilus, Kadıköy ve Maltepe Park AVM’de olmak üzere dört mağaza açıldı. Biota Laboratuvarları, şimdi de bedelsiz franchise vererek kadın girişimcileri destekliyor. Biota ürün gamında cilt, saç, el-vücut bakımı, makyaj ürünleri, anne-bebek, sporcu ve diyet ürünleri ile vitaminler yer alıyor.

Biota Laboratuvarları, yüzde 100 yerli sermaye ve 50 milyon dolarlık yatırımla, 2002 yılında İstanbul Sancaktepe’de kuruldu. 30 bin metrekare kapalı alana sahip fabrika, bu özelliğiyle Avrupa’nın alanında üçüncü büyük tesisi özelliğini taşıyor. Fabrika, yılda 25 bin ton şampuan, 3 bin ton krem-jel ve 3 bin ton serum-tonik üretiyor.

Biota’nın eczane kanalı markaları, Bioder, Bioxcin ve Nutraxin Türkiye çapında 24 binden fazla eczanede yer alıyor. Market kanalı markaları, Bioblas, Biomen ve Restorex ise hipermarketlerden zincir mağazalara ve parfümerilere kadar binlerce noktada satışa sunuluyor. Perakende kanalı markası Biota 59 Elements ise Biota Health & Beauty mağazalannda tüketiciye sunuluyor.

Biota

ROYALTY ALINMIYOR

Biota Laboratuvarları Satış Direktörü Engin Deniz Acemoğlu, Biota’nın ABD pazannda eczane zincirine giren ilk Türk markası özelliği taşıdığını, 2014 yılından bu yana da Wallgreens zincirlerinde bulunduğunu belirtiyor. Almanya, ABD, Brezilya ve Polonya’da kurulu bulunan Biota ofislerinde, bölgenin ürün satış ve dağıtım organizasyonları yönetiliyor. 30’dan fazla ülkeye ihracat yapılıyor.

Deniz Acemoğlu, Türkiye’de de üç yıl içinde 30 Biota Health & Beauty / Sağlık & Güzellik mağazasına ulaşmayı hedeflediklerini ifade ediyor. Acemoğlu, bu yılın sonuna kadar Ankara, İzmir, İzmit, Adana ve Bursa başta olmak üzere değişik illerde yedi franchise şube daha açmayı planladıklarını sözlerine ekliyor.

KADIN GİRİŞİMCİYE ÖZEL!

2016 yılına özel olarak, kadın girişimcilere bedelsiz olarak franchise veriliyor. Toplam yatırım maliyeti, mağaza için 50 ile 80 bin TL, kiosk için ise 25 ile 30 bin TL arasında değişiyor. Alışveriş merkezlerinde 30- 60 m2 mağaza ya da 10-15 m2 kiosk alanlan, şubeler için uygun büyüklükler olarak ifade ediliyor. Şubeler için hedeflenen aylık ciro 30 ile 70 bin TL aralığında yer alıyor. Kâr marjı ürün gruplanna göre değişse de ortalama yüzde 50 civannda bulunuyor.

Engin Deniz Acemoğlu, “2016 yılında sadece kadın girişimcilere bedelsiz olarak bayilik vereceğimiz için royalty almıyoruz. Özellikle kozmetik, makyaj, sağlık ve güzellik ürünlerine meraklı, kullanan ve işinin başında duracak olan ağırlıklı olarak kadın yatırımcıları tercih ediyoruz” diye konuşuyor.

İŞİN AYNASI

İlk sermaye: Mağaza için 50 ile 80 bin TL, kiosk için ise 25 ile 30 bin TL arasında değişiyor.

Uygun yer: Ankara, İzmir, İzmit, Adana ve Bursa.

Ciro hedefi: Aylık 30 bin ile 70 bin TL arasında değişiyor.

Kâr marjı: Yüzde 50 civarında.

Bayilerde aranan özellikler: Kozmetik, makyaj, sağlık ve güzellik ürünlerine meraklı, kullanan ve işinin başında duracak olan ağırlıklı olarak kadın yatırımcılar tercih ediliyor.

Başvuru için: 0216 643 00 00

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu