Bayilik Veren Firmalar

Bimeks Franchise Bilgileri – Bimeks Bayilik Şartları

BİMEKS
Kendine özgü franchise modeli var

Bimeks, ilk şubesini 1990’da İstanbul Kadıköy’de açtı. Bimeks’in şimdi 53 ilde 132 mağazası var. Bu mağazaların 50’si Bimeks’e özgü franchise modeliyle açılmış. Bimeks yılsonuna kadar mağaza sayısını 150’ye çıkarmayı hedefliyor. Yeni açılacak mağazalar için öncelikle Bimeks olmayan iller ve nüfusu 50 binin üzerindeki ilçelerden gelecek franchise taleplerine öncelik verilecek.

Bimeks’in franchise giriş bedeli 130 bin TL. Diğer maliyetler mağaza büyüklüğüne göre değişiyor. Mağazalarının büyüklüğü ise şehrin ekonomik durumuna göre belirleniyor. Bimeks en son 2 Mayıs 2014’te Marmaris’te bir mağaza açtı. Şu sıralar Mail Of İstanbul, Gebze, Bingöl ve Sinop’ta dört mağaza daha açılmak üzere.

Bimeks franchise sistemi bilinen sistemlerden biraz farklı. Franchise işletmelerin satın alma kotası va da zorunlu mal alımı gibi bir zorunluluğu yok. Yani Bimeks franchisee’nm stok riski sıfır. Sistem franehisee mağazayı Bimeks mağazalarından ayrı tutmuyor. Mağazada tutulan stok Bimeks’in malı. Ürün Bimeks tarafından satın alınıp, müşteriye faturalandırılıyor. Bimeks mağazalarının kullandığı ‘arz talep yönetimi sistemi? sayesinde satılan ürünler lojistik merkezinden otomatik olarak mağazaya sevk ediliyor. Bulunduğu lokasyonda satılamayan ürünler satan mağazalara gönderiliyor.

www.bimeks.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu