Girişimcilik Haberleri

Bidolubaski.com, son 1 yılda yüzde 400 büyüdü

Bidolubaski.com, son 1 yılda yüzde 400 büyüdü. 50 binin üzerinde iş yerinin baskı ihtiyaçlarını kendileri üzerinden karşılamaya başladığını söyleyen kurucu CEO Ömer Atakoğlu, “Hedefimiz bölgesel oyuncu olmak” diyor.

Onur Durmuş ve ortağı Ömer Atakoğlu tarafından kurulan Bidolubaskı, online matbaacılık alanında hizmet veriyor. 3,5 yıl önce kurulan start up’un yıl sonu ciro hedefi 10 milyon TL’nin üzerinde.

Bidolubaski.com CEO’su Ömer Atakoğlu, “Öncelikle Türkiyede sektörümüzü büyütmek istiyoruz. Hedefimiz müşterilerimizin tüm baskı ihtiyaçlarında akıllarına gelen tek nokta olmak” diyor.

Atakoğlu, bu hedef doğrultusunda ilerlerken önümüzdeki dönemde e-ihracat yapmak için de yatırımlarının olacağını belirterek hedeflerinin online matbaacılık sektöründe bölgesel bir oyuncu olmak olduğunu söylüyor. Atakoğlu, şirketini ve gelecek planlarını şöyle anlatıyor:

“YENİ İŞ MODELLERİNİ İNCELEDİK”

“Ortağım Onur Durmuş ile yazılım şirketimiz vardı ve uzun zamandır hızlı büyüyecek bir girişim yapmak istiyorduk. Öncelikle yurt dışındaki birçok sektördeki yeni iş modellerini inceleyerek süreci başlattık. İş modellerini incelerken melek yatırımcımızın deneyimi olan matbaacılık sektörüne daha yakından baktık. Detaylı analiz ettikten sonra matbaacılık sektörünün aslında çok az yenilik yapılmış devasa bir pazar olduğunu gördük ve karar vermemiz çok zor olmadı. Sonrasında yine daha önceden tanıdığımız yetenekli arkadaşlarımızı yanımıza alarak ekibimizi büyüttük ve girişimin başından beri bize güvenen bir melek yatırımcının desteğiyle ilerledik.

“YAZILIM EKİBİMİZ ÇOK GÜÇLÜ”

Matbaacılık sektörünü online’a taşıdığımız zaman normal e-ticaretten farklı olarak üretim etabıyla karşılaştık. E-ticaret başlı başına zor bir operasyonken üzerine üretim de eklenince oldukça zorlayıcı bir iş modelini uygulamaya çalıştık. Karşımıza çıkan zorlukları öncelikle teknolojinin yardımıyla çözmeye çalıştık. Çok kaliteli bir yazılım ekibi ve bu ekibe sürekli yeni geliştirme önerileri üreten bir şirket kültürü oluşturduk. Bidolubaski.com bir teknoloji şirketi olarak konumluyoruz. Faaliyet alanımız e-ticaret olmakla birlikte sattığımız ürünler matbaa ve baskı ürünleri.

“YÜZDE 400 BÜYÜDÜK”

Müşterilerin en önemli ihtiyaçlarına odaklanıp kendimizi sürekli geliştirmeye başladığımızda hızlı büyüme dönemine girdik. En önemli rekabetçi avantajımız, müşteriye dokunan, isteklerini anlayan ve çözümleri geliştiren ekibimiz. Bugün geldiğimiz noktada, Türkiyede matbaacılık sektöründe faaliyet gösteren en iyi ekibi kurduğumuza inanıyorum. Son bir yılda yüzde 400’lük büyüme elde ettik. 50 binin üzerinde iş yeri, baskı ihtiyaçlarını bidolubaski.com üzerinden online olarak karşılamaya başladı. 2017’yi

10 milyon TL’nin üzerinde bir ciroyla kapatmayı öngörüyoruz. Öncelikle Türkiyede sektörümüzü büyütmek istiyoruz. Amacımız müşterilerimizin tüm baskı ihtiyaçlarında akıllarına gelen tek nokta olmak. Bu hedefte ilerlerken önümüzdeki dönemde e-ihracat yapmak için de yatırımlarımız olacak. Temel hedefimiz ise online matbaacılık sektöründe bölgesel bir oyuncu olmak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu