Bayilik Veren Firmalar

Atasay Franchising Şartları

Atasay Bayilik

ATASAY
100 milyon dolar hedefliyor

Atasay’ın toplam 173 mağazası bulunuyor. 23 şube kendilerine aitken, 133 mağaza franchising sistemiyle yönetiliyor. Firmanın yurtdışmdaki mağaza sayısı ise 17. Birleşik Arap Emirlikleri, Katar ve Irakta şubeleri mevcut. Atasay CEO’su Atasay Kamer, 2019’da yurtiçinde sekiz, yurtdışında ise sekiz mağaza açarak toplamda 189 şubeye ulaşmayı hedeflediklerini söylüyor. Atasay, bünyesinde toplamda 711 kişiye istihdam sağlıyor. Franchising yatırımı yapmayı düşünen girişimcilerden isim hakkı talep edilmiyor ve kazançların üzerinden aylık royalty bedeli alınmıyor. Atasay’da bir şube kurmanın maliyeti 500 bin ile 1 milyon dolar arasında değişiyor. Firma sürecin başlangıcından mağaza açılışına kadar olan tüm operasyonda yatırımcının yanında oluyor. Kamer, “2019’da toplam 140 milyon dolarlık ciro hedefimiz var. Yılsonuna kadar franehising mağazalarımızdan hedeflediğimiz ciro rakamı ise 100 milyon dolar” diyor. Atasay’ın, Ortadoğu, Asya ve Avrupa pazarlarında büyümek için yeni mağaza projeleri de var.

Franchising Sistemi

Türkiye ve dünyada 170 ‘ini aşkın mağaza ile hizmet veren Atasay kuruluşundan günümüze dek; kuyum sektörüne kazandırdığı iş modelleri, yenilikçi ürün kategorileri ve büyük kampanyaları ile sektörün gelişimine yön veren öncü firmadır.

Sektörümüzün en köklü ve en değerli markası olarak, Atasay mağazası açmak isteyen girişimcileri veya işlerini geliştirmek isteyen meslektaşlarımızı “Franchising” sistemimizin bir parçası olmaya davet ediyoruz.

Franchising sistemimiz kapsamında, bölgelerinde Atasay mağazası açacak yatırımcılar; sektörün en güvenilen ve ilgi duyulan firması ile yola çıkacaklar, güçlü ve güvenilir marka imajımızın oluşturduğu hazır müşteri potansiyelinden yararlanacaklardır. Dolayısıyla hazır bir sisteme dahil olarak rakiplerinizden bir adım önde başlarken, işlerinizi geliştirmek için daha fazla imkan ve enerjiye sahip olacaksınız.

2002 yılında devreye giren franchising sistemimiz sayesinde, yılların organize mağazacılık ağı birikimi ve deneyimini sizlerle paylaşmış oluyor, böylelikle bir mağazanın kendi başına istihdam edemeyeceği farklı alanlarda uzmanlaşmış departman ve profesyonellerimizi sizlerin hizmetine sunuyoruz.

Mağazalarımızın eğitim ve gelişimine destek amacı ile kurduğumuz Atasay Mağazacılık Akademisi sayesinde, pek çok farklı konuda düzenli eğitimler sunularak, mağazalarımızın hızlı değişen piyasa şartlarının önünde donanımlı bir şekilde hareket etmesi sağlanmaktadır.

Merkezimizle mağazanız arasında kurulacak data bağlantısı ile kuvvetli teknolojik altyapımıza da ulaşıyor olacaksınız.

Geliştirdiğimiz yazılımları kullanarak, bir yandan merkezimizdeki stokları mağazanızdan anında görme ve sipariş etme imkanı bulurken, diğer taraftan bir mağazanın işletilmesi için gerekli tüm muhasebe programı ihtiyaçlarını hazır elde etmiş olacaksınız. Bununla birlikte, ürünlerimizi merkezimizin tüm Türkiye için belirlediği perakende satış fiyatlarından tüketiciye sunmak gibi ortak faydalardan yararlanma imkanınız olacaktır.

Türkiye’nin en fazla tanıdığı kuyum markası Atasay’ın çatısı altında olmak Sevgililer Günü, Anneler Günü, Yılbaşı, Doğum Günü, Evlilik Yıldönümü gibi özel günlerde markalaşmış ürünlere olan tercihin artmasından yararlanmanızı sağlarken, yıl boyu sürdürülen reklam kampanyalarımızın desteği ile de piyasa ortalamalarının üzerinde satış yapma ve kar etme imkanınız olacaktır.

Sizleri Atasay ailesinin bir üyesi olarak görmekten mutluluk duyacağız.

Web adresi: www.atasay.com
Telefon: 0850 800 42 82

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu