Bayilik Veren Firmalar

Arthur&Miller Real Estate Franchise

Gayrimenkul sektörünün en popüler olduğu yıllardayız. Türkiye genelinde başlatılan kentsel dönüşüm teşvikleri otomatikman gayrimenkul sektöründeki girişimcilere de iş fırsatları sundu. Arthur & Miller Real Estate emlak ve gayrimenkul sektöründe kendi işini yapmak isteyen girişimcilere franchise sistemi ile iş kurma fırsatı sunuyor.

Arthur & Miller Real Estate Bayilik Şartları

Arthur & Miller Real Estate, 19 yıldır gayrimenkul pazarında faaliyet gösteriyor. Üç ilde yedi şubesi var. Bunların tamamı franchising sistemiyle açılmış. Şirket bu yılsonuna kadar dört şube daha açmayı hedefliyor. Arthur&Miller Real Estate Franchise Koordinatörü Bülent Arman, “Önümüzdeki beş yılda toplam 25 şubeye ulaşmayı hedefliyoruz” diyor. Ofislerin en az 100 metrekare olması gerekiyor.

Franchise giriş bedeli bölgeye göre 3-15 bin dolar arasında değişiyor. Sürekli franchise ödemesi 750-bin 250 TL arasında değişiyor. Ofislerden reklam katılım payı alınmıyor. Franchise giriş bedeli hariç yatırım tutarı bölgeye göre 10-20 bin TL arasında değişiyor. Bu rakama kira, depozit ve estate tutulacak ofise yapılacak tadilat ve dekorasyon masrafı dahil değil. Franchising sistemiyle açılacak yeni şubeler için İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya öncelikli olacak.

Franchise Destekleri

Arthur & Miller Franchise ofisi avantajları:

1- Bölge korumacılığı uygulaması bulunmaktadır. Aynı bölgede ikinci bir ofis açılması mevcut ofisin izni ile mümkündür.

2- Başlangıç eğitimleri ücretsiz olup, web sitemizden pp dosyası olarak indirilebilmektedir. Eğitim dosyasına sadece Arthur & Miller ofisleri tarafından şifre ile ulaşılmaktadır.

3- Arthur & Miller, 2002 den bu yana saygın imajını korumuş, ofis açmak isteyen girişimciler konusunda seçici davranmıştır. Bunun sonucu olarak müşteri memnuniyeti en yüksek markalardan biri olarak gösterilmektedir.

4- Franchise ofis açmak isteyen girişimcilerin ödeyecekleri ücretler (isim hakkı ve aylık ödemeler) bölgelere göre değişmektedir. Görece olarak oldukça makul olan bu ücretler belirlenirken, girişimcinin ağır maddi yükümlülükler altına girmesi önlenmeye çalışılmıştır. Ücretler, her iki taraf eşit şekilde gözetilerek belirlenmiş ve girişimci için “ödenebilir” seviyelerde tutulmuştur.

5- Ofislerin cirolarından pay alınmamaktadır.

6- Emlak sektörüne yabancı olan girişimcilere arzu ettikleri takdirde, mevcut Arthur & Miller ofislerinde çalışma imkanı sunulmaktadır.

7- Franchising sözleşmeleri 2 ila 5 yıl arasında değişmektedir. Sözleşme süresini franchise adayı belirlemektedir. Kısa süreli sözleşmeyi (2 yıl) tercih eden girişimciler daha düşük isim hakkı bedeli ödediklerinden doğal olarak finansman avantajı sağlamaktadırlar.

Arthur & Miller Real Estate, franchise ofislerine lojistik destek vermektedir. Bu desteği aşağıdaki başlıklarda özetlemek mümkündür:

 • Eğitim
 • Hukuk Danışmanlığı
 • Teknoloji
 • Reklam, Tanıtım/Promosyon, Basılı Malzemeler
 • İnsan Kaynakları
 • Problem çözümü
 • Gayrimenkul Değerleme (Ekspertiz)

Yukarıda sayılan destekler kurum kimliği ve standartlar çerçevesinde gerçekleştirilmektedir.

Desteklerin bir ksımı Arthur & Miller Merkez tarafından, bazıları ise işbirliği yaptığımız, konusunda uzmanlaşmış çözüm ortaklarımız tarafından verilmektedir. Ofis sahiplerine ve gayrimenkul danışmanlarına yönelik eğitimler, “tapu” ve “satış teknikleri” olarak 2 ayrı başlık altında verilmektedir. Başlangıç seviye eğitimleri ücretsiz, ileri seviye eğitimler ise ücretlidir. Çözüm ortağımız Hukuk Bürosu avukatları, ofislerimizin bu konuda ki sorularına telefon veya e posta ile 24 saat içinde cevap vermektedirler. Basılı malzemeler için anlaşmalı matbaamız, kartvizit, antetli kağıt, dosya, karton afiş, ve broşürlerimizi standartlarımıza uygun olarak hazırlamaktadır.

Ofislerimiz, müşterilerinin gayrimenkul değerleme (expertiz), fizibilite raporu, pazar araştırması, gayrimenkul geliştirme, proje danışmanlığı, iç dekorasyon & tadilat, yurtdışı emlak alım-satımı gibi uzmanlık gerektiren taleplerini Merkez Ofisimize yönlendirebilmektedir. Franchise ofislerimiz ve ofislerde çalışan gayrimenkul danışmanları , ihtiyaç duyduklarında Merkez ofisimizden her türlü bilgi, doküman ve yardımı alabilmektedirler. Yeni ofislerimize başlangıç seti olarak, antetli kağıt, kartvizit, dosya, çeşitli promosyon malzemeleri, broşür ücretsiz olarak verilmektedir. Ayrıca ofislerimiz kullanacakları form, sözleşme, basılı malzeme örneklerini içeren CD leri Merkez ofisimizden temin edebilmektedirler.

Free Agent (Bağımsız Danışman) Nedir?

Herhangi bir ofise bağlı olarak çalışmak yerine home-ofis çalışmayı tercih eden, kazancını ofis sahibi ile paylaşmak istemeyen emlak danışmanları için ekonomik bir alternatiftir.

 • Kişiye özeldir, verilen haklardan sadece sözleşme yapılan kişi faydalanır
 • Franchise anlaşmaları 1 yıllık yapılır
 • Cirodan (komisyon gelirinden) pay alınmaz
 • Giriş bedeli yoktur
 • Aylık sabit danışmanlık ücreti karşılığında ofislerde çalışmakta olan diğer danışmanlara verilen tüm haklardan yararlanma hakkı mevcuttur
 • Free agent anlaşması olan bir kişi ilk yıldan sonra dilediği zaman sistemden tazminatsız olarak ayrılabilir
 • Çözüm ortağımız olan Workinton şubelerinden faydalanabilir; toplantılarını organize edebilir, dilediği Workinton şubesinde çalışabilir, internete bağlanabilir.
 • Başta hukuk ve eğitim olmak üzere tüm destekleri alabilir

Kimler için uygundur?

 • Sektörde tecrübeli , çalıştığı ofis ile komisyon gelirini paylaşmak istemeyen ya da çalıştığı ofise yüksek aylık ödeme yapmak zorunda olan gayrimenkul satış danışmanları
 • Sektöre girmek isteyen ancak yeterli başlangıç sermayesi olmayan girişimciler
 • Ofis açmadan önce ekonomik bir şekilde sektörü tanımak isteyen girişimciler
 • Ofise bağlı çalışmaktan rahatsız olan, özgürlüğü tercih eden gayrimenkul satış danışmanları

Arthur & Miller Bayilik İletişim

Büyükdere Caddesi Levent 199 Plaza Levent/İstanbul
info@arthur-miller.us
Tel: +90(212) 807 01 93
+90(533) 464 49 31

Gayrimenkul devleri franchise ile büyüyecek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu