Bayilik Veren Firmalar

30 bin TL yatırımla Pilavcızadem şubesi açabilirsiniz

30 bin TL’ye franchise fırsatı

Bol pilav çeşidiyle hizmet veren Pilavcızadem, franchising veriyor. Aylık minimum 25 bin TL ciro hedeflenen Pilavcızadem şubesini 30 bin TL yatırımla açabilirsiniz.

pilavcizademGirişimde artık konsept kavramı çok ön plana çıkmaya başladı. Tek ürün üzerine uzmanlaşmış girişimleri çevremizde daha çok görüyoruz. Bu konseptlerden biri olan Pilavcızadem, menüsünde nohutlu, kavurmalı, tavuklu pilav bulunan ve sadece pilav yemeği üzerine hizmet veren bir girişim.

2012 yılında kurulan Pilavcızadem, Beylikdüzü’ndeki toplam bin 750 metrekarelik fabrikasında üretim gerçekleştiriyor. Sekiz şubesiyle hizmet veren Pilavcızadem, franchising vererek hem büyümeyi hem de girişimcilere fırsat sunmayı hedefliyor.

Pilavcızadem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sefa Yamak, günlük üretim yapan Türkiye’nin ilk ve tek kurumsal pilav şirketi olduklarını söylüyor. Yamak, bu iş fikrini nasıl oluşturduklarını ise şöyle ifade ediyor:

“Bu konsepti, ülkemizde hızla yayılmaya devam eden besin değeri düşük, kalorisi yüksek fast food kültürünü kırmak, tüketiciye besin değeri yüksek ve Türk damak tadının geleneksel lezzeti olan pilavı hızlı bir şekilde sunmak amacıyla oluşturduk.”

30 BİN TL YATIRIM BEDELİ

Konsept için genelde giriş katında olan, minimum dört metre cephesi bulunan ve 20 ile 60 metrekare büyüklüğünde gıdaya uygun dükkanlar tercih ediliyor. Ayrıca kiosk konsepti ile benzin istasyonları, üniversiteler gibi noktalara da uygun tasarımlar yapılabiliyor.

Ankara ve İzmir’e franchising vermeyi planladıklarını belirten Yamak, yatırım için yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu, işyeri ve konut sayısının fazla olduğu caddeler ile hastane, okul gibi yerlerin uygun olduğunu ifade ediyor.

Yatırım bedelinin 30 bin TL+KDV olduğunu söyleyen Yamak, yatırımcının yüzde 33 kâr marjı ile çalıştığını sözlerine ekliyor.

25 BİN TL CİRO HEDEFİ

Franchise için belirlenen aylık ciro hedefinin minimum 25 bin TL olduğu ifade ediliyor. Girişimciden royalty bedeli ise alınmıyor. Daha önce yiyecek-içecek işletmeciliği veya hizmet sektöründe aktif olarak bulunmuş, işinin başında durabilecek işletmeciler tercih ediliyor.

İşyeri seçiminden sonra Pilavcızadem’in mimari ve inşaat aşamalarında işletmecilere destek olduğunu söyleyen Yamak, sistemlerini şöyle anlatıyor:

“İşletmeciler ve çalışanlar Pilavcızadem eğitim departmanı tarafından operasyon mağazalarında oryantasyona alınır. Tüm Pilavcızadem noktalarına taze ürünler günlük olarak genel merkezden gönderilir, mağazada pişirme kesinlikle yapılmaz. Tüm sarf malzemeleri genel merkezden sevk edilir, kesinlikle dışarıdan alım yapılamaz. Yaptığı genel pazarlama çalışmalarının haricinde, Pilavcızadem işletmecilerine satış arttırıcı lokal çalışmalarda da destek verir.”

İŞİN AYNASI

Uygun yer: Yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu, işyeri ve konut sayısının fazla olduğu caddeler ile hastane, oku! gibi yerler.

İlk sermaye: 30 bin TL+KDV.

Ciro hedefi: Minimum 25 bin TL Kâr marjı: Yüzde 33.

Bayilerde aranan özellikler: Daha önce yiyecek-içecek işletmeciliği veya hizmet sektöründe aktif olarak bulunmuş, işinin başında durabilecek işletmeciler tercih ediliyor.

Başvuru içirt: 0212 428 03 08

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu