Bayilik Veren Firmalar

Yeni gurme burger markası Burger franchise şubeler açacak

Yeni gurme burger markası Burger franchise şubeler açarak büyüyecek. Bu yılın sonuna kadar 30 adet franchise restoran açmayı planlayan şirket, Ortadoğu ve Azerbaycan pazarına da girmeye hazırlanıyor.


Burger’i hayatımıza Amerikalılar soktu. Ancak bu işi öğrenen yerli girişimciler, soğanı, sosu, peyniri ve tabii ki köftesiyle her biri diğerinden farklı bir lezzet vadeden gurme burger markalarını hayatımıza sokmaya devam ediyor. Son yıllarda gurme burger alanında pek çok markanın doğuşuna şahit olduk. Gerek lezzeti gerekse sunumuyla fast food tarzı burgerlerden ayrılan gurme burger, artık girişimciliğin yeni alanlarından biri oldu diyebiliriz.

Burger sektörünün yeni oyuncuları arasında yer alan Burger @, 2013 yılında Ahmet Sarıkol tarafından kuruldu. Ardından Abdurrahman Yıldırım ve Mehmet Veysel Keskin yatırımcı ortak olarak markada yerini aldı. Bu işbirliğinin ardından deneyimli bir ekip ile birlikte markaya yön vermeye başladılar. Burger @, büyük, doyurucu, Türk damak zevkine uygun, dünya soslarıyla zenginleştirilmiş, ev yapımı burger lezzeti sunan bir konsepte sahip.

Burger franchise

Şirket şu anda altı şubeyle faaliyet gösteriyor ve iki şubesi franchise olarak açılmış bulunuyor. Önce Hacettepe Üniversitesi’nde Turizm ve Otelcilik İşletmeciliği ardından da İngiltere’de İşletme okuyan ve dünyanın çeşitli ülkelerinde profesyonel olarak çalıştıktan sonra Burger @ markasında CEO olarak görev üstlenen Semiha Demiral, markayı franchising vererek bir zincir haline getirmeyi hedeflediklerini söylüyor.

2015 yılı sonuna kadar 30 adet franchise restoranının açılması hedefleniyor. İstanbul’un yanı sıra Ankara, Eskişehir, Konya ve Kayseri’de franchise verilmesi planlanıyor. Demiral, markayı Anadolu şehirlerinde de büyütmeyi hedeflediklerini vurguluyor.

YURTDIŞINA DA AÇILACAK

Bir Burger @ şubesi için uygun büyüklüğün ortalama 120 metrekare olduğu ifade ediliyor. Franchise bedeli olarak 40 bin dolar talep edilirken, royalty bedeli olarak ciro üzerinden yüzde 6 oranında pay alınıyor. Bir şubenin ortalama yatırım maliyeti ise 150 bin doları buluyor. Semiha Demiral, lokasyona bağlı olarak ciro hedeflerinin farklılık gösterdiğini, bu nedenle şubeler için bir ciro hedefi koyma-dıklannı belirtiyor. Şirket, girişimci ruha sahip, eğitimli, kendi işini yapmak isteyen ve işin başında durabilecek yatırımcıları tercih ediyor.

Büyümelerinin Türkiye ile sınırlı kalmayacağını ifade eden Semiha Demiral, Türkiye’deki büyümelerini tamamlamalarının ardından Azerbaycan ve Ortadoğu’ya da açılmayı planladıklarını söylüyor.

İŞİN AYNASI

Uygun yer: İstanbul’un yanı sıra Ankara, Eskişehir, Konya ve Kayseri’de franchise verilmesi planlanıyor.



İlk sermaye: Franchise bedeli olarak 40 bin dolar talep edilirken, bir şubenin ortalama yatırım maliyeti 150 bin doları buluyor.

Ciro hedefi: Lokasyona göre değişiyor.

Başvuru için iletişim: franchise@burgeret.com



Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu