Girişimcilik Haberleri

Yatırımcılar için küçük, girişimciler için büyük adım!

Yaratıcı fikirlere sahip genç girişimciler ile iş dünyasının önde gelen melek yatırımcılarını bir araya getiren Şirket Ortağım Melek Yatırımcı Ağı‘nın ikinci buluşmasında önümüzdeki yıllara damga vuracak proje ve fikirler ortaya çıktı. Mehmet Buldurgan’ın kurucusu olduğu Türkiye’nin ilk ve tek evlilik portalı sirketortagim.com bünyesinde, Çağatay Özdoğru, Cafer Fındıkoğlu, Çağrı Bağatur, Ümit Karaarslan, İbrahim Mirmahmutoğulları ve Bahadır Özbekgibi isimler de yer alıyor.

sirket ortagim

İş dünyasının önemli profesyonellerinden Mehmet Buldurgan’ın kurucusu olduğu aralarında Çağatay Özdoğru, Cafer Fındıkoğlu, Çağrı Bağatur, Ümit Karaarslan, İbrahim Mirmahmutoğulları ve Bahadır Özbek gibi isimlerin yer aldığı Türkiye’nin ilk ve tek şirket evliliği portalı sirketortagim.com girişimciler için önemli organizasyonlara ev sahipliği yapıyor.


İlki eylül ayında gerçekleşen ve oldukça ses getiren Şirket Ortağım ‘Melek Yatırımcı’ – ‘Girişimci’ buluşmasının 26 Kasım’da Büyük Kulüp’te gerçekleştirilen ikinci toplantısında, ağırlıklı olarak ‘sağlık-hizmet’ sektörü ve ‘yazılım-sosyal medya’ alanı üzerinde yoğunlaşan projelerle melek yatırımcıların karşısına çıkan genç girişimciler, yatırımcılardan destek aradı. Girişimciler, birbirinden yaratıcı fikir ve iş modelleriyle yatırımcıların dikkatini çekmek için mücadele ederken, bazı projeler ‘melekler’ tarafından yoğun ilgi gördü.

Yaş ortalaması 24

Bunlardan ilki, internet üzerinden doktor randevusu almaya imkân tanıyan bir internet sitesi oldu. Diğeri ise yaş ortalaması 24 olan genç mühendisler tarafından geliştirilen ve Instagram üzerinden paylaşılan fotoğrafların anlık olarak basılmasını sağlayan baskı makinesi olarak öne çıktı. Ayrıca akıllı ilaç kutusu ve online anketleme gibi fikirlerin anlatıldığı sunumlar da yatırımcılar tarafından ilgiyle izlendi.

Türkiye’nin ilk lisanslı melek yatırımcılarından olan Mehmet Buldurgan, bugüne kadar melek yatırımcılardan destek almayı başaran beş girişimin akreditasyonu için en kısa zamanda Hazine Müsteşarlığıma başvuruda bulunacaklarını belirterek “Biz yatırımcılar ile girişimciler arasındaki güvenilir köprü görevini üstlendik. Yatırımcı melekleri, sosyal duyarlılık sahibi ve başarılı profesyonellerden oluşuyor” diyor.Yüzde 20 indirim avantajı

Yatırımcıların içlerindeki girişimci ruhu, kendi kurumlarına da yansıttıklarına dikkat çeken Buldurgan bu isimlerin sadece finansman destekleri ile değil, bilgi, birikim ve deneyimleri ile de girişimcilerin yanında olmak isteyen patron ve/ veya yöneticilerden oluştuğunu ifade ediyor. Diğer taraftan genç girişimci ve KOBİ’iere yatırım yapan şirketler vergi matrahında yüzde 20 indirim avantajı sağladığına dikkat çeken Buldurgan, şöyle devam ediyor: “Girişimciler ise ağırlık olarak cesur gençlerden oluşuyor. Bu gençler hayatta fark yaratmak isteyen, konuları sadece ulusal değil uluslararası boyutları ile de kurgulayabilen, dünya çapında yenilikçi ve yaratıcı fikirleri yakından takip eden akıllı insanlardan oluşuyor. Biz de doğru projeye doğru yatırımın yapılabilmesi için ekibimiz ile birlikte yoğun mesai harcıyoruz ve bu konuda Türkiye’deki büyük bir boşluğu dolduruyoruz.”

Projelere yöneliyor

Şirket Ortağım Melek Yatırımcı Ağı’nın bu etkinliklerle başarılı projelere yön vermeyi ve yatırım ağım genişleterek ekonomik büyümeye katkı sağlamayı hedeflediğine de değmen Mehmet Buldurgan, şu değerlendirmeyi yapıyor:

“İş hacmini büyütmek ve daha kurumsal yönetim yapışma kavuşmak isteyen girişimciler, başarılı iş fikirlerini bu platformda hayata geçiyor.

Fikirleriyle fark yaratacağına inanan tüm girişimcileri sirketortagim.com’a bekliyoruz.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu