Bayilik Veren Firmalar

Waffle’ci Akın Franchise İle Büyüyor

WAFFLE’CI AKIN

YÜZDE 20 BÜYÜYECEK

20 milyar dolar büyüklüğü aştığı tahmin edilen tatlı sektörü, son yıllarda yeme-içme sektörü içerisinde en hızlı büyüyen segmentlerden biri… Özellikle waffle işinde pek çok farklı konsept görmek mümkün. Pazarın önemli oyuncularından biri olan Waffle’ci Akın bir Wafflextra markası olarak kuruldu. İsim, marka, tasarım, ürün geliştirme ve işletme konuları da dahil olmak üzere tüm konsept 1994 yılında oluşturuldu. 2018 yılı içerisinde işletme büyüklüğü olarak yüzde 10, cirosal büyüklük olarak da yüzde 25 büyüyen şirketin toplam 27 şubesi bulunuyor.


2019 yılı için yüzde 20’lik büyüme hedefi koyan şirket, 2019 sonuna kadar 35 şubeye ulaşmayı hedefliyor. Yatırım yapmak isteyen girişimcilere kolaylık sağlamayı hedefleyen Waffle’ci Akın, giriş bedelini 2018 yılı içerisinde TL olarak belirledi. Ayrıca franchise bedelinin içerisine mimari proje bedelini de dahil ederek indirim yaptı.

Son dönemde yaşanan kur artışlarının, ürün maliyetlerine yansımasının ortalama yüzde 40 olduğunu söyleyen şirketin genel müdürü Timuçin Ümit,“Tüketicilerimize bu oran yüzde 15 olarak yansıtıldı. Ürün tüketim adetlerimizde fiyat artışına rağmen azalma olmadı, eylül ayı içerisinde yüzde 30 artış gerçekleşti” diyor.

Waffleci Akın Bayilik İletişim

Timuçin Ümit
timucin@waffleciakin.com
0533 434 29 48Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu