Çarşamba , Ekim 18 2017
Anasayfa / Girişimcilik / Üniversiteler girişimciliğin itici gücü olacak

Üniversiteler girişimciliğin itici gücü olacakBIC Angel Investments ile Ege Üniversitesi Bilim Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (Ege Üniversitesi EBİLTEM-TTO) arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Protokol kapsamında, İzmir öncelikli olmak üzere, girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesine katkıda bulunulması, girişimciyatırımcı buluşmalarının verimliliğini arttırmaya yönelik organizasyonlar yapılması, eğitim ve farkındalık çalışmalarının yürütülmesi amaçlanıyor.

BIC Angel InvestmentsEge Üniversitesi tarafından düzenlenen ‘Yatırımcı Girişimci Buluşmaları’ etkinliğine BIC Angel Invertments temsilcilerinin katılımıyla sürekli başvuruya açık bir sistem üzerinden alınan başvurulardan girişimcilerin seçilmesi, seçilen girişimci adaylarının Ege Üniversitesi hizmetleri kapsamında desteklenmesi ve yatırımcılarla buluşturulması sağlanacak. Ege Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan Yatırımcı-Girişimci Buluşmaları etkinliklerinin iki aylık periyotlarla organize edilmesi hedefleniyor.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir