Girişimcilik Haberleri

Ulukaya, ulusal girişimcilik elçisi olacak

Chobani’nin kurucusu Hamdi Ulukaya, Beyaz Saray’da Başkan Obama’yla bir araya geldi.


Ulukaya. ABD Hükümeti’nin girişimciliği desteklemek üzere hayata geçirdiği ve üstün başarılara imza atmış girişimcilerin deneyimlerini yeni nesillere aktarması için kurulan Başkanlık Küresel Girişimcilik Elçileri-Presidential Ambassadors tor Global Entrepreneurship (PAGE) grubuna davet edildi.

Ulukaya ulusal girisimcilik

Başkan Obama, bu girişimci grubunun kurulacağını geçen yıl’Kuala Lumpur’da düzenlenen Küresel Girişimcilik Kongresi’nde bizzat duyurmuştu. Obama, görüşme sırasında grubun üyelerine özel teşekkürlerini iletirken girişimciliğin yeni istihdam ve inovasyon adına ne kadar önemli rol oynadığının altını çizdi. Obama, Hamdi Ulukaya ve diğer girişimcilerden PAGE’İ, deneyimlerini diğer girişimcilere aktardıkları, yeni iş kuran insanlara kendi toplumlarında ekonomik fayda sağlamak için ilham kaynağı olacakları bir platform olarak kullanmalarını beklediğini belirtti.

Başkan Obama’nın Küresel Girişimcilik Elçilerinden biri olan Ulukaya girişimcilik, yaratıcılık ve mvasyonun gelişebileceği bir ortam yaratmak için iş dünyasının diğer lider işadamlarıyla birlikte dünya genelinde siyasetçilerle bir araya gelecek. Start-up kültürünün yayılması, girişimcilere ilham verecek bireysel ve profesyonel ağların kurulması ve girişimciliğe hizmet edebilecek kaynaklar hakkında farkındalık yaratmak adına mentorluk aktivirelerine katılacak.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu