Girişimcilik Haberleri

Teknoparkların girişimcilere sağladığı 10 avantaj

Teknoparkların girişimcilere sağladığı 10 avantaj

teknopark

1.   Vergi muafiyeti

2.   SGK işveren payının yüzde 50’sinden muaf tutulması (Her bir personel için beş yıl süreyle).


3.   AR-GE projesi kapsamında çalışan AR-GE personelinin, bölgede yürüttüğü görevle ilgili olarak yönetici şirketin onayı ile bölge dışında geçirmesi gereken süreye ait ücretlerinin bir kısmı da gelir vergisi kapsamı dışında bırakılıyor.

4.    Bölgede çalışan AR-GE personelinin bu görevleri ile ilgili ücretlerine sağlanan vergi muafiyeti desteği, AR-GE personelinin yüzde 10’unu geçmeyecek şekilde, AR-GE destek personeline de sağlanıyor.

5.    Şirketler teknoparklara bir AR-GE projeleri ile heyet tarafından incelenerek kabul ediliyor, bu da şirketlere prestij sağlıyor.

6.    Sektördeki diğer şirketlere/üniversitelere erişim ve işbirliği olanakları sağlanıyor.

‘ Elde edilen teknolojik ürünün bölgede üretilmesi için gerekli yatırıma, yönetici şirketin uygun bulması durumunda olanak tanınıyor.8,    Kamu kurum ve kuruluşları ile üniversite personelinden bölgede yer alan faaliyetlerde araştırmacı personel olarak hizmetine ihtiyaç duyulanlar, çalıştıkları kuruluşların izni ile sürekli veya yarı zamanlı olarak çalıştırılabiliyor.

9.    Düzenli ve yönetilen bir iş merkezinde yer almanın avantajı (operasyonel ve idari destekler, ortak alan temizlik, 24 saat güvenlik, ortak yaşam alanları gibi).

10.   Çeşitli etkinlikler, eğitimler, kuluçka merkezleri, teknoloji transfer hizmetleri, destek hizmetleri sunuluyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu