Pazartesi , Ağustos 13 2018
Anasayfa / Bayilik Veren Firmalar / Sosisev, yeni franchise’lar arıyor

Sosisev, yeni franchise’lar arıyorSosisi çöp şişle sunan Sosisev, yeni franchise’lar arıyor. Açık, kapak ve mobil olmak üzere üç adet konseptle franchismg veren şirket, ürüne göre maliyetin birkaç katını bulan oranlarda kâr marjı sunuyor.

Yurtdışında “hot dog” olarak tabir edilen sosis, artık Türkiye’de de sıkça rastladığımız bir girişime dönüştü. Sosisev de bu girişimlerden biri. Sosisev projesi farklı bir sunum şekli ile Türk damak tadına uygun bir şekilde hazırlanmış durumda. Markanın yaratıcısı ise kadın girişimci Dilek Koçkara…

Sosisev’in sunumunda sosisler bildiğimiz klasik sandviç ekmeğinden farklı olarak uzun çöp şişlere geçiriliyor. Hot dog makinesi olarak tabir edilen makinenin alt su haznesine su ile karışık özel sos katılıyor ve buharda sosisler haşlanıyor. Buharlaşma esnasında özel karışımlı bir otun sosislerin içine tamamen sinmesi sağlanıyor. Sosisler kızartma makinesinde kızartıldıktan sonra sosun olduğu kaba geçirilip sosa bulanıyor.

ÜÇ KONSEPTİ VAR

Şu an üç bayi ile faaliyet gösterdiklerini söyleyen Dilek Koçkara, bu sayıyı Türkiye genelinde 30’a ulaştırmayı hedeflediklerini belirtiyor.

Sosisev’in üç tip bayiliği bulunuyor. Bunlardan ilki indoor yani iç mekanda bulunan stand. 250 cm yüksekliğinde, 190 cm eninde ve 260 cm boyunda olan indoor standda, dört tarafı açık cam şeklinde servis alanları bulunuyor. Elektrik tesisatından başka bir gereksinime ihtiyacı bulunmuyor. AVM, plaza, altgeçit, metro istas-yonlan ve tüm kapalı alanlar bu model için uygun.

Dış mekanlar için tasarlanmış diğer bir konsept olan outdoor standlar ise havalı süspansiyon yardımı ile tek bir düğme ile yere paralel olarak aşağıya inerek sabitleniyor. İstenildiği takdirde yer ve mekan değişikliği için yine tek düğme yardımı ile stand istenilen yere taşınabiliyor. Bu iş modeli için fuar alanları, şenlikler, festivaller ve turistik alanların uygun olduğu ifade ediliyor.
Üçüncü konsept olan mobil stand ise 2 metre yüksekliğinde açık alanlar için üretilmiş bir konsept. İçinde iki tarafı açık cam şeklinde servis alan-lan bulunuyor. Jeneratör tesisatından başka bir gereksinime ihtiyacı bulunmuyor.

ROYALTY ALINMIYOR

Franchise’lardan kaliteden ödün vermemelerini ve bu işi sahiplenip iyi bir noktaya taşıyabilmelerini beklediklerini ifade eden Koçkara, yatırım bedeli ile ilgili olarak şu bilgileri veriyor: “Üç tip standımız var. Kapalı alan stan-dımız 55 bin TL, açık alan standımız 60 bin TL, mobil standımız ise 65 bin TL yatırım bedeli ile kurulabiliyor. Başka bir bedel istemiyoruz. Ürün teminini biz sağlıyoruz. Sosisler, dondurma tozu ve soslar ile Sosisev baskılı sunum ürünlerini veriyoruz. Ürünlerimizde helal sertifikası bulunuyor. Dana sosiste yüzde 200, tavuk sosiste yüzde 300, sucuk ekmekte yüzde 400 ile 500, dondurmada yüzde 600 kâr marjı bulunuyor. Bayilerimize kâr marjı yüksek bir iş ve ciro garantisi veriyoruz.”

İŞİN AYNASI

Uygun yer: Konsepte göre AVM, plaza, altgeçit, metro istasyonları ve tüm kapalı alanlar, fuar alanları, şenlikler, festivaller ve turistik alanlar.

İlk sermaye:

  • İç mekân için yatırım bedeli: 55bin TL
  • Dış mekân için yatırım bedeli: 60bin TL
  • Dış mekân römorklu stant için yatırım bedeli: 65bin TL
  • Kafe konsepti için yatırım bedeli: Mekânın ölçülerine göre 55-75bin TL

Yurtdışı için fiyatlar değişmektedir.

Ciro hedefi: Lokasyona göre değişiyor. Kâr marjı: Yüzde 200 ile yüzde 600 arasında değişiyor.

Bayilerde aranan özellikler: Kaliteden ödün vermeyen ve işi sahiplenebilecek girişimciler aranıyor.

İletişim Bilgileri:

İlgili Kişi: Dilek Koçkara, M. Sercan Savranoğulları
Telefon: 0533 958 58 16
Web Sitesi: www.sosisev.com
E-posta Adresi: m.sercan.sav@hotmail.com – sosisev@hotmail.com
Adres: Yeni Yalova Yolu 9. Km. Sönmez Tesisleri No:49 Osmangazi / BURSA

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Komşufırın Bayilik Veriyor

Komşufırın ekmeğini ekmekten çıkarmak isteyenlere çok cazip bir iş modeli sunarak tüm Türkiye’de ve dünyada …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir