Bayilik Veren Firmalar

Silvian Heach Bayiliği Alarak Kadın ve Çocuk Giyim Mağazası Açabilirsiniz

İtalyan giyimciden girişim fırsatı

îtalyan kadın ve çocuk giyim markası Silvian Heach, Türkiye’de büyümeyi hedefliyor. 2014’te altı yeni mağaza açmayı planlayan Silvian Heach için maksimum 200 bin TL yatırım yeterli. En düşük metrekareh mağazalar için hedeflenen aylık ciro ise 80 bin TL’den başhyor.

Silvian Heach

İtalyan markası Bovizza’nın çatısı altında faaliyet gösteren Silvian Heach, İtalyan kadın ve çocuk giyim markası. Dünya çapında 30 farklı ülkede 2 bin 750 kadın giyim ve 875 çocuk giyim satış noktası bulunan marka, Türkiye’de önümüzdeki beş yıl içerisinde 30 mağaza açmayı hedefliyor. Bunun için franchising vereceklerini söyleyen Silvian Heach Operasyon Yöneticisi Ashley Parlak, doğru marka, doğru yatırımcı ve doğru lokasyon üçlemesi ile mağazalar açmayı planladıklarını belirtiyor.


Bovizza’nın Milano, Porto, Sao Paulo ve İstanbul olmak üzere dört faiklı noktada yerel ofisleri bulunuyor. Çatı şirketin markalan arasında yer alan Silvian Heach, 2002 yılında kuruldu. Parlak, markanın sadece İtalya’da değil dünya çapında hızlı bir büyüme gösterdiğini ifade ediyor.

UYGUN FİYAT POLİTİKASI

Markanın en büyük özelliğinin uygun fiyat politikası olduğunu kaydeden Parlak, her sezon 2 bin parça kadin, bin 800 parça çocuk koleksiyonu hazırladıklarını sözlerine ekliyor. Parlak, “Mağaza dekorasyonlanmız, Silvian Heach karakterini yansıtabilmek adına güçlü iletişim malzemeleri kullanılarak özel biçimde tasarlanıyor ve kadınların rahat ve özgürce alışveriş yapabilmeleri için düzenleniyor” diyor.

Markanın 2013 yılında Türkiye pazarına girdiğini belirten Parlak, şu an Gaziantep Prime Mail, Adana Cadde ve Ankara Çankaya’da olmak üzere üç mono marka mağazayla faaliyet gösterdiklerini söylüyor. Önümüzdeki yıl altı adet franchise mağaza açmayı plan-ladıklannı belirten Parlak, Bodrum, Antalya, İzmir, İstanbul, Mersin ve Eskişehir’i hedeflediklerini kaydediyor.

15 BİN EURO GİRİŞ BEDELİ

Marka için franchise giriş bedeli olarak 15 bin Euro alınıyor. Toplam yapılması gereken yatırım ise 150 bin TL ile 200 bin TL arasında değişiyor. Şehir merkezi veya alışveriş merkezlerinin Silvian Heach mağazaları için uygun olduğu ifade ediliyor.

Küçük metrekareli bir mağaza için hedeflenen aylık ciro 80 bin TL. Çocuk mağazalarının 80 ile 150 m2 arasında, kadın mağazalarının ise 100 ile 250 m2 arasında değiştiği belirtiliyor. Eğer girişimci kadın ve çocuk mağazasını bir arada açmak isterse bu mağazaların metrekare aralıkları 150 ile 300 arasında değişiyor. Kâr marjının yüzde 60 olarak ifade edildiği marka için royalty bedeli alınmıyor. Parlak, yatırımcılarda mağazacılık konusunda tecrübe, finansai olarak yeterlilik gibi özellikler aradıklarını söylüyor.

İŞİN AYNASI

Uygun yer; işiek caddeier ya da alışveriş merkezleri.

İlk sermaye: 15 bin Euro franelıise giriş bedeli almıyor. Toplam yatırım bedeli ise 150 bin TL ile 200 bin TL. arasında değişiyor.Ciro hedefi: En küçük mağazalarda ayiık ciro hedefi 80 bin TL,

Kâr marjı: Yüzde 60,

Bayilerde aranan özellikler: Mağazacılık konusunda tecrübe, finansai açıdan yeterlilik.

Başvuru için: 0212 705 05 04Bir Yorum

  1. SAYIN YETKILI YURTDISI BAYILIK HAKINDA BILGI EDINMEK ISTERDIM AZARBAYCAN BAKU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu