Bayilik Veren Firmalar

Shapes For Women Franchise Veriyor


Dünyada ve Türkiye’de SHAPES FOR WOMEN

Shapes For Women, günümüzde Amerika’dan Avrupa’ya, Afrika’dan Asya’ya kadar, dünyanın 14 farklı ülkesinde, farklı kültürden ve her yaştan milyonlarca kadına hizmet veren,  onlara sağlıklı yaşamın kapılarını açan, hidrolik egzersiz sektöründe öncü bir markadır.

Shapes For Women Türkiye, 2007 yılında kurulmuştur ve 2008 yılından beri Türkiye genelinde bayilikler vererek Türk kadınlarını spor sektöründe kalite ile buluşturmuştur. Misyonumuz; kadınların ruhen ve bedenen sağlıklı, kendine güvenen ve mutlu bireyler olmasını sağlamaktır. Bunu gerçekleştirirken Shapes For Women, Türkiye’de hem kadın girişimciliğini desteklemekte hem de kadın antrenörlerimize ve salon yöneticilerimize yarattığı iş imkanı ile kadınımızın toplumda daha sağlam bir yer edinmesine katkıda bulunmaktadır.

Global bir zincirin parçası olmak, sadece işin kuruluş aşamasında değil gelecek yıllardaki vizyonu ve gelişimi için de çok önemlidir. Shapes bu özelliği ile de Türkiye’nin en güçlü egzersiz ve franchising zinciridir.

shapeslogo

Shapes Egzersiz Sistemi Nasıl İşler?

Fitness, step ve aerobik kombinasyonu olan Shapes Egzersiz Sistemi sadece kadınlara yöneliktir. Bunun nedeni ekipmanların kadın fizyolojisine göre tasarlanıp üretilmiş olmasıdır. Shapes Egzersiz sitemi kilo kaybetmek, vücudu şekillendirmen için kullanılabileceği gibi aynı zamanda fizik tedavi-rehabilitasyon amaçlı olarak da kullanılabilmektedir. Sistem, 15-75 yaş arası tüm bayanlar  için uygundur.

Shapes Egzersiz Sistemi ana istasyon adı verilen 8 egzersiz ekipmanı ile dönüşümlü olarak kullanılan ara istasyon adı verilen 12 ekipmandan oluşmaktadır. Müzik eşliğinde 35 saniyede bir gelen sinyal (ekipman değişme komutu), salon içerisindeki dinamizmi sürekli kılar. Hızlı, aynı zamanda çok eğlenceli olan bu döngüsel sistemde her tur 10 dakikada tamamlanmakta ve 3 tur sonra yani 30 dakikada vücudun gereksinimi olan günlük spor ihtiyacı karşılanmaktadır. Sistemin diğer bir ana özelliği de, seans uygulaması olmamasıdır. Geç kalma, yetişememe durumu söz konusu değildir. Shapes spor salonlarında üyelerimiz Pazar hariç her gün istedikleri zamanda gelir, istedikleri herhangi bir ekipmandan başlayarak sporunu yapar ve 30 dakikada çıkarlar. Bu nedenle öğrenci, çalışan kadın veya ev kadını ayrımı olmaksızın tüm kadınlar için idealdir!

Franchise Adaylarında  Aranan Özellikler Nelerdir?

Shapes’i tercih eden yatırımcıların spor eğitimi almış olmaları veya spor tecrübesine sahip olmaları şart değildir. Shapes, spor akademisi mezunu olmayan yatırımcılarına,  akademi mezunu ve alanında uzman eğitmenler istihdam etmeleri için tam destek vermektedir. Açılış öncesi Genel Merkezde yatırımcı işletmecilere, satış pazarlama, yönetim ve organizasyon alanlarında gerekli tüm bilgiler aktarılmaktadır. Bununla birlikte yatırımcı işletmecilere salon içi işleyişe tamamiyle hakim olabilmeleri için antrenörleriyle birlikte Shapes Egzersiz eğitimi verilmektedir. Genel anlamda önemli olan hem işletmecilerin hem de antrenörlerin işine sahip çıkan, insan ilişkileri kuvvetli, iyi organize olabilen, kendine ve çevresine özen gösteren, aktif, dışa dönük, motivasyonu yüksek olmalarıdır. İşletmeci ve çalışan antrenörlerin kadın olması zorunluluktur ancak yatırımcı erkek de olabilir.

Aranan İşyeri Özellikleri:

Öncelikle seçilen salonun “uygun yer” de olması çok önemlidir. Bu konuda Shapes merkez ekibi size maksimum destek vermekte ve uygun yeri bulabilmeniz için sizinle birlikte çalışmakta ve yer onayını vermektedir.

Tüm salonlarımızın aynı standartlarında olmasını sağlamak amacıyla salon içerisinde kullanılacak duvar renkleri, zemin kaplama malzemeleri ve renk standartları tanımlıdır. Bu standartlar çerçevesinde mimar kadrosu ile size salon çizimleriniz iletilmektedir. Böylelikle tadilat aşamasında rahat etmeniz sağlanır. Arzu edilirse bu aşamada anahtar teslimi fiyat ta verilir.

Yatırım Şartları:

Yatırım bedeli 37.500 TL’dir. Bu bedele ana istasyon adı verilen 8 egzersiz ekipmanı ile, dönüşümlü olarak kullanılan 12 ara istasyon; toplamda 20 ekipman; web tabanlı üye takip yazılım programı (CRM), yer onayı, açılış öncesi eğitim ve açılış sonrası koçluk hizmeti ve marka bedeli dahildir. Shapes’te sektördeki benzerlerinden farklı olarak bölge koruma garantisi de verilmektedir.

Yatırımcılar Neden SHAPES’i Tercih Ediyor?

        Esnek, Pratik ve Etkili Bir Sistem: Shapes egzersiz sistemi kadınlarımıza “sadece 30 dakikada” eklemlerini güçlendirme, hızlı form tutma ve çabuk yağ yakma imkanı sunmaktadır. Ayrıca pazar hariç her gün istenildiği zaman spora gelme olanağı tanıyan,  randevu-seans gerektirmeyen çalışma düzenimiz ve bire bir antrenman olanağı sağlamamız üyelerimiz tarafından kolay, eğlenceli ve farklı bulunmaktadır.  

İnsan Kaynağına Verdiğimiz Önem: Merkez ekibimizden, antrenörlerimize ve eğitmenlerimize kadar tüm kadro büyük bir titizlikle seçilmiş kişilerden oluşuyor. Shapes Ekibi; bilgili, donanımlı, iletişimde başarılı, enerjik, güler yüzlüdür ve iş disiplinine sahiptir.

Spor Akademisi mezunu olmayan bayilerimizde en az bir Akademi mezunu antrenörün çalışması zorunludur. Shapes Genel Merkez, bayilerinin en doğru elemanı en kısa sürede bulabilmeleri için SecretCv ile işbirliği içinde çalışmaktadır. Tüm Shapes bayileri kendilerine özel kullanıcı adı ve şifreleriyle Secret Cv’nin sınırsız veritabanını hiçbir ek ücret ödemeden kullanabilmektedirler.

       Geniş Hizmet Yelpazesi: 2012 bahar döneminden beri shapesdiyet.com internet sitesi üzerinden kişiye özel online diyet çözümleri sunmaya başlayan Shapes For Women Türkiye, egzersizle diyeti bir arada sunan Türkiye’deki ilk ve tek franchise zinciridir.  Shapes Diyet kadınların yanı sıra; erkeklerin de yararlanabileceği, her yaştan kişiye hizmet veren ve her çeşit beslenme ihtiyacına (hamile-emzikli beslenmesinden ergen beslenmesine, hatta ideal kilo koruma programlarına kadar) kişiye özel çözüm getiren bir platform olmasıyla da diğer online diyet hizmetlerinden belirgin biçimde ayrılmaktadır.

     Yenilikçi Bakış Açımız: Shapes Türkiye ekibi global bir marka olmanın bilinciyle dünya üzerindeki spor trendlerini yakından izleyip ülkemize getirmekte öncü rolü üstlenmektedir. Gerektiğinde yurtdışından getirdiği antrenörler ile eğitimler düzenleyerek yatırımcılarının daima bir adım önde olması için onları sürekli desteklemektedir. 2012 sonunda Türkiye’de tanıtımını yapmış olduğumuz Piloxing Egzersiz Sistemi bu çalışmaya güzel bir örnektir. Şu anda Piloxing Türkiye’de sadece Shapes salonlarında uygulanmaktadır.

     Müşteri Odaklı Yaklaşımımız Shapes Genel Merkez, Sosyal Medya’da çeşitli ödüllü yarışmalar düzenleyerek, hedef kitlenin markamıza olan ilgisini canlı tutmaktadır. Belirli aralıklarla hedef kitlemizin özelliklerine bağlı olarak, içerisinde bol enerji, dans ve müzik barındıran keyifli kampanyalar düzenlemektedir. 30 Mayısta gerçekleşen Rihanna konser bileti twitter yarışmamız, özellikle gençler tarafından yoğun ilgi görmüş bir çalışma olarak örnek teşkil etmektedir.

Bunun yanı sıra üyelerimizden gelen talepler doğrultusunda bloğumuzda http://shapesturkey.blogspot.com yayınlanan; kadın, sağlık, beslenme, psikoloji ve hobi alanları konulu güncel yazılar oldukça ilgi görmektedir.      Bölge Koruma Garantisi: Shapes Salonunuzu açacağınız yer belirlendikten sonra, belirli bir bölge size tahsis edilir ve bu bölge sınırları içerisinde ikinci bir Shapes salonu sadece yine sizin tarafınızdan açılabilir. Bölge koruma garantiniz Shapes merkez tarafından verilir.

       Profesyonel Web Tabanlı Müşteri İletişim Yönetimi: Özel web tabanlı ShapesNet yazılımı (CRM) programı ile yatırımcılarımız online olarak salonlarının verililerine istedikleri an ve her yerden ulaşabilirler. Ayrıca sistemin içerisinde yer alan ayrıntılı raporlama seçenekleri, salon içindeki müşteri portföyünü en iyi biçimde analiz etmek üzere tasarlanmıştır.

      “Kadın Kulübü” Kimliği: Shapes For Women Salonları sadece 30 dakika egzersiz yapılabilen bir spor yer değil aynı zamanda üyelerimizin “kadın klubü” dür. Üyelerimiz burada spordaki son trendleri takip edebilir, kişisel gelişim seminerleri ve etkinliklerle katılabilir hem kendilerini hem sosyal çevrenizi geliştirebilirler.

SHAPES’i daha yakından tanımak için;

Web sayfamız www.shapesturkey.com dan basın haberlerini, foto galeriyi ve bayi yorumlarını ziyaret edebilir,

www.facebook.com/shapesforwomen  Facebook Fun sayfamızdan bizi izleyebilir,

www.twitter.com/shapesturkey Twitter Merkez sayfamızı takip edebilirsiniz..

Firma Bilgileri

Detaylar

Kuruluş Yılı

2007

Çalışan Sayısı

200 +

Bayi / Franchise Adedi

50

Franchise İsim Hakkı Bedeli

(2013 yılı için/aylık Royalty Fee)

327,5 TL

Dekorasyon Maliyeti

20.000,00 TL

Yatırım Maliyeti

37.500,00 TL

Kategori

Spor-sağlıklı yaşam-fitnessEtiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu