Girişimcilik Haberleri

Pozitron mobil bankacılık ve ödeme sistemleri

İLK MOBİL BANKACILIK UYGULAMASI

Pozitron / Fatih İşbecer

Fatih-IsbecerTürkiye’nin ve EMEA bölgesinin en hızlı büyüyen yazılım firmalarından biri olan Pozitron, 2006’dan bu yana mobil bankacılık ve ödeme sistemleri başta olmak üzere m-ticaret, güvenlik ve mobil saha satış çözümleri alanlarında faaliyet gösteriyor.

2013 itibariyle Türkiye dışında ABD, Almanya, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri başta olmak üzere tam 12 farklı ülkeye mobil yazılım ürünleri ihraç eden Pozitron, mobil sektörde sergilediği başarı ile Deloitte Fast 500, Harvard Business School ve Red Herring 100 gibi uluslararası kuruluşlardan ödüllerle de aldı.

Pozitron Kurucusu Fatih İşbecer, Türkiye İş Bankası, eBay Global, Yapı Kredi Bankası, Bayer ve GlaxoSmithKline gibi dev firmalarını mobil platforma taşıdıklarını, Türkiye’nin ilk mobil bankacılık uygulamasını geliştirerek ve sonrasında da birçok bankayı mobile taşıyarak Türkiye’de mobil bankacılık pazarını oluşturduklarım söylüyor.Türkiye’nin ulusal dijital cüzdanı BKM Express’in mobil uygulamasını da ekleyen şirket, Almanya’nın en büyük özel alışveriş kulübü Brands4Friends’in iPhone ve Android uygulamalarını geliştirdi. Bu yıl Ortadoğu’nun en büyük bankaları arasında yer alan Arab National Bank için geliştirdikleri mobil bankacılık ürünü ANB Mobile’ı 2 milyon banka müşterisinin hizmetine sunduklarım ifade eden İşbecer, şöyle devam ediyor: “Mobil teknolojiler öncelikle internet kullammınm yoğun olduğu sektörlerde kendim gösteriyor ve geleneksel iş kollarına doğru yayılıyor. Önümüzdeki yıllarda ise mobil girişimcilerin sundukları çözümler ile B2B tarafındaki tüm şirketlerin kanal stratejisi mobil etrafında şekillenecek. Mobil sadece cep telefonu ve tabletten oluşmayacak. Glass, araba ve hatta buzdolaplarmda kullanacağımız uygulamalar hayatımızın günlük bir parçası olacak.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu