Girişimcilik Haberleri

Polly Seçim Sistemi – Polly Tatil Sistemi

OBAMA’DAN ESİNLENDİLER – Pollymobtie / Görkem Yanık

gorkem yanikİTÜ Elektrik Mühendisliği Bölümü mezunu olan Görkem Yanık, aynı bölümden mezun İsmail Gülek ile Polly Mobile’ı üniversite sıralarındayken kurdu. PSS (Polly Seçim Sistemi), yaklaşan yerel seçimlerde siyasi parti adaylarına mobil uygulamalar üzerinden halka ulaşmasını sağlayan bir yazılım.

Uygulama üzerinden mesaj atılabiliyor, siyasi organizasyonlara sosyal medyayı da kanalize ederek kullanıcılar davet ediliyor. Bununla ilgili şimdiden dört sipariş aldıklarını söyleyen Yanık, “Tasarımsal ve yazılım açısından Obama’nın Amerika’daki ‘Vote for America’ kampanyasından esinlendiğimizi belirtmek isterim” diyor. PTS (Polly Tatil Sistemi) üzerinde çalıştıklarını belirten Yanık, bu uygulama ile yat kiralamadan yelkenli tekneler üzerinde tatil imkanlarına kadar bütün fırsatların mobil uygulamalardan kullanıcılara ulaşacağını bildiriyor. Ataköy Marina uygulamanın stratejik merkezi olarak belirlenmiş. Sonrasında hedef İspanya ve Yunanistan kıyılarında kullanılabilir hale getirmek. Yurtdışmda İsviçre Zürih’de ofis açmayı planladıklarım ifade eden Yanık’m mobil girişimcilik ile ilgili yaklaşımı şöyle:


“Dünya’da da gelişen 3G,4G altyapısı ve kredi kartı kullanım oranın artmasıyla da mobil uygulamalar üzerinden yapılacak ticaretin önümüzdeki 3 yıl içinde büyük oranda artacağı kanaatindeyim. Mobil uygulama sektörü girişimciler için birçok fırsat kapısını açabiliyor ve bunun için çok güçlü bir sermaye yapışma da ihtiyacınızda şu anda yok.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu