Girişimcilik Haberleri

Perform Mobil Uygulamaları

100 MİLYON KEZ GÖRÜNTÜLENİYOR

Perform Türkiye / Emre Uğurlu

Merkezi İngiltere’de bulunan Perform, dünyanın en büyük dijital spor medyası şirketi. Dünya çapında 16 ülkede 23 ofisi bulunan Perform halka açık bir şirket ve hisseleri Londra Borsası’nda işlem görüyor.

perform mobil uygulama

Şirketin piyasa değeri 1,5 milyar doların üzerinde bulunuyor. 2012 yılının ikinci yarısında gerçekleştirdiği Mackolik A.Ş. satın alması ile Türkiye pazarına giriş yapan Perform, 2016 yılında hisselerin tamamını satın alacak. Mackolik A.Ş., Mackolik.com, Sahadan.com, Beygir.com sitelerinin yanı sıra, Şirketin Türkiye genel müdürü Emre Uğurlu, Mackolik.com ve sahadan.com’un mobil uygulamalarını geliştirdiklerini söylüyor. îkisi de ücretsiz olan uygulamaların iOS, Android ve Windows Phone 8 platformlarındaki toplam indirilme sayısı 2 milyonu geçmiş durumda. Aylık aktif kullanıcı sayısı 1 milyonu aşan uygulamaları aylık toplam sayfa gösterimi sayısı ise 225 milyonun üzerinde bulunuyor.


4 milyon kişi tarafından indirilen ve aylık aktif kullanıcı sayısı 1 milyon olan Mackolik.com ve Sahadan.com Java uygulamalarının aylık toplam sayfa gösterim sayısı ise 100 milyonu buluyor.

Özerinde çalıştıkları Goai Live ile dünyanın en hızlı ve en büyük canlı skor sitesi ve uygulamasını yaptıklarım ifade eden Uğurlu, “Proje ile 134 ülkede gerçekleşen spor karşılaşmalarına ilişkin bilgiler, şirketimizin bu ülkelerdeki binlerce muhabiri tarafından anında sahadan iletilerek Türkiye üzerinden tüm dünyaya Goal Live ile servis ediliyor” diyor. Uğurlu’nun mobil girişimcilik için öngörüleri ise şöyle: “Önümüzdeki yıllar mobilin çok hızlı büyüdüğü yıllar olacak. Mobilde başarılı olmak isteyen tüm firmalar mobil odaklı düşünüp, mobilin doğasma uygun stratejilerle ürün geliştirmeliler.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu