Girişimcilik Haberleri

ODTÜ’den Yeni Fikirler Yeni İşler Yarışması

girişimcilik yarışması Yeni Fikirler Yeni işlerGeneral Electric’in (GE) desteği ile ODTÜ ve ODTÜ Teknokent tarafından yürütülen Türkiye’nin ilk ve en büyük teknoloji tabanlı girişimcilik yarışması Yeni Fikirler Yeni işler Yarışması’nda enerji ve sağlık alanında ikinci aşama için toplam 20 proje finale kaldı. Genel, sağlık, enerji, savunma ve bilişim olmak üzere toplam beş kategoriden oluşan yarışmada, Türkiye’nin kilit sektörlerinden enerji ve sağlık alanında başarılı yenilikçi projeler GE tarafından destekleniyor.

Yarışmada ikinci aşamaya geçerek finale kalan 20 proje sahibi, projelerini geliştirmek ve hayata geçirebilmek üzere yaklaşık üç ay boyunca değerli eğitmenlerden ve akademisyenlerden pazarlama planı oluşturma, pazarlama stratejileri, markalaşma, yatırım döngüleri, liderlik ve yönetim becerileri, fikri mülkiyet haklarının korunması, finans konularında eğitim ve mentorluk desteği alacak.


Finale kalan projeler GE, ODTÜ ve ODTÜ Teknokent’in deneyimli paydaşlarından oluşan jüri tarafından değerlendirilecek. GE, Yeni Fikirler Yeni işler Yarışması ile Türkiye’de girişimcilerin, teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini, katma değer ve nitelikli istihdam yaratma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri için, fikir aşamasından pazara kadar olan faaliyetleri desteklemeyi amaçlıyor. Böylece nitelikli girişimciliğin özendirilmesi ve uluslararası rekabet gücü olan, yenilikçi, teknoloji düzeyi yüksek ürün ve hizmetleri geliştirebilen başlangıç firmalarının oluşturulması sağlanacak. Gençlerin hayallerini gerçeğe dönüştürme konusunda onlara cesaret vermekten dolayı gurur duyduklarını ifade eden GE Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Canan Özsoy, “GE olarak icat etmeyi sevmenin yanı sıra icat edenleri de destekliyoruz ve ülkemizdeki mucitlerin sayısını artırmayı hedefliyoruz” dedi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu