Bayilik Veren Firmalar

Odak Kozmetik Bayiliği İle Kozmetik Mağazası Açmak

Odak Kozmetik Türkiye Genelinde Franchising Veriyor.

Eskişehir’in yerel markalarından biri olan Odak Kozmetik, Türkiye genelinde franchising vererek 100 mağazaya ulaşmayı hedefliyor. Yaklaşık 300 bin TL yatırım ile açılabilecek mağazaların lokasyonun yoğun olduğu bölgelerde ya da alışveriş merkezlerinde olması gerekiyor.

odak kozmetik bayilik

Kozmetik mağazacılığı sektörünün zincir mağaza yapılanmalanndan biri olan Odak Kozmetik, Tüıkiye genelinde franchising vererek büyümeyi hedefliyor. İlk olarak 1990 yılında girişimci Aydın Bandırma tarafından Eskişehir’de Odak Market olarak açılan firma, işe 220 metrekarelik alanda dört kişilik personelle başladı.


Eskişehir’in giderek artan genç nüfusu karşısında işini kozmetik alanına kaydıran şirket, ilk kozmetik mağazasını 1991’de Eskişehir Hamamyolu mevkiinde Odak Parfümeri olarak faaliyete geçirdi. 2000 yılında ikinci kozmetik mağazası olan Eskişehir Taşbaşı şubesini açan Odak, daha sonraki yıllarda da farklı mağazalar açarak bir zincire dönüştü.

YEREL MARKA OLDU

Aydın Bandırma, ‘Her Adımda Bir Odak’ sloganıyla Eskişehir’de dokuz şubeye ulaştıklarını, güçlü bir yerel marka olduktan sonra 2005 yılından itibaren de Türkiye geneline yayılmaya başladıklarını söylüyor.

Bandırma, “Şu anda Türkiye’nin beş bölgesinde 22 mağazamız var. Şimdi sloganımızı ‘Her Şehirde Bir Odak’ olarak belirledik” diyor.

Kişisel bakım sektörünün çok çeşitli ürünlerinin satıldığı bir mağaza konseptine sahip olduklarını ifade eden Bandırma, cilt bakımı, makyaj, saç boyası, parfüm grubu, şampuan gibi ürünlerin önemli markalarını sattıklarını belirtiyor.

100 MAĞAZA HEDEFİ

Ülke genelinde 100 mağazaya ulaşmayı hedeflediklerini kaydeden Bandırma, Türkiye’nin her ilinde ve büyük ilçelerinde mağaza açtıklarını ve franchising vereceklerini sözlerine ekliyor.

Franchising bedeli olarak 15 bin TL talep ediliyor. Bunun dışında satıştan kâr veya reklam bedeli adı altında hiçbir bedel alınmıyor. Toplam yatınm maliyeti stok ile birlikte yaklaşık 300 bin TL. insan trafiğinin yoğun olduğu caddeler ve alışveriş merkezlerinin bu iş modeli için uygun yerler olduğu ifade edilirken, mağaza büyüklüklerinin ise 100 ile 150 metrekare arasında olması yeterli. Aylık ciro lokasyona göre değişiklik gösteriyor. Bandırma, ‘Tatminkâr bir kâr marjını garanti ediyoruz” diyor.Franchise’ın finansman gücünün olması aranan ilk özellik. Bandırma, bunun dışında sektörde tecrübe aramadıklarına dikkat çekiyor.

İŞİN AYNASI

Uygun yer: insan trafiğinin yoğun olduğu caddeler ve alışveriş merkezleri. Mağaza büyüklüklerinin 100 ile 150 metrekare arasında olması yeterli.

İlk sermaye: Franchising bedeli olarak 15 bin TL talep ediliyor. Bunun dışında satıştan kâr veya reklam bedeli adı altında hiçbir bedel alınmıyor. Toplam yatırım maliyeti stok ile birlikte yaklaşık 300 bin TL.-

Ciro hedefi: Lokasyona göre değişiyor.

Bayilerde aranan özellikler: Finansman gücünün yeterli olması. Sektör tecrübesi aranmıyor.

Başvuru için: 0222 230 01 01

İş kurmak için araştırma yapan girişimciler bayilik veren firmalar 2014 sayfamızıda incelemelerini tavsiye ederim.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu