Bayilik Veren Firmalar

NAR Gourmet, yurtdışına temsilcilikler verecek

Anadolu lezzetini yurtdışına taşıyor

NAR GourmetAnadolu’nun geleneksel ve doğal ürünlerini markalaştıran NAR Gourmet, yurtdışına açılıyor. NAR Gourmet Genel Müdürü Samir Bayraktar, 2014 yılında yurtdışına temsilcilikler vereceklerini söylüyor.

Geleneksel ve doğal ürünler pazarı her geçen gün büyüyor. Balıkesir’den Mersin’e, Aydın’dan Hatay’a, Tekirdağ’dan Mardin’e, Anadolu’nun çeşitli bölgelerinde özel olarak yetiştirilen geleneksel ürünlere olan talep, bu alandaki girişimleri de artırdı. İşte bu girişim örneklerinden biri de NAR Gourmet…


İsmini ‘natural and regional’ (doğal ve bölgesel) kelimelerinden alan ve Anadolu’nun farklı bölgelerinden gelen doğal ve bölgesel ürünleri markalaştıran NAR Gourmet’ şarküteri ve markeüerin yanı sıra, içinde otel, kafe ve restoranların da yer aldığı 400’ü aşkın satış noktasına ulaştı.

İstanbul İstinyePark’ta organik ve doğal tüm ürün gruplarının sunulduğu bir kon-sept mağazası olan NAR’ın Nişantaşı ve Nuruosmaniye Armaggan mağazalarının içinde ise comer mağazaları bulunuyor.

YURTDIŞINA TEMSİLCİLİK

2014 yılının yurtdışı girişimlerin meyvesini alacaklan bir yıl olacağını ifade eden NAR Gourmet Genel Müdürü Samir Bayraktar, yurtdışına temsilcilikler vereceklerini kaydediyor.Nuruosmaniye mağazasının beşinci katındaki restoranları Nar Lokanta için ise bir başka şube düşünmediklerini vurgulayan Bayraktar, şöyle devam ediyor: “Burası, İstanbul’un en özel yerlerinden bir tanesi olan Kapalıçarşı’ya gidenlerin mutlaka uğradığı bir destinasyon oldu. Özelliğinin bir sebebinin de bulunduğu lo-kasyon olduğunu düşünüyor ve başka bir yerde şubesini açmayı istemiyoruz.”

AMAZON’DA SATILIYOR

Nar Gourmet’in başta Amerika olmak üzere Kanada, Çin, Arap Emirlikleri, Kuveyt, Katar, Sudi Arabistan’ın yanı sıra Japonya, Romanya, Almanya’ya ihracatının başladığını söyleyen Bayraktar, aynca Amazon.com’da da ürünlerinin satıldığını belirtiyor.

Franchising için özellikle yurtdışından talepler aldıklarını belirten Bayraktar, bu talepleri değerlendirdiklerini sözlerine ekliyor. 2014 yılında hem ürün hem de hizmet olarak yatırımlar yapacaklarını ifade eden Bayraktar, “Çok yakında Türkiye’de aktif olan e-ticaret sitemiz başta ABD olmak üzere bazı yabancı ülkelerde de aktif duruma geçecek” diyor. Bayilik veren firmalar kategorimizde de detaylı paylaşımlara ulaşabilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu