Girişimcilik Haberleri

Mobilexpress, Alışveriş ve Ödeme Platformu

İLK MOBİL ALIŞVERİŞ VE ÖDEME PLATFORMU

Mobilexpress / Zeynep Şener

Mobilexpress, 2012 yılında Türkiye’nin ilk mobil alışveriş ve ödeme platformu olarak kuruldu. 2013 yılının başında, TTNET ve Avea markalarının gücünü arkasına alan Mobilexpress, 2013 Eylül ayından bu yana yoluna TTNET ve Avea’mn yeni nesil ödeme sistemi TTNET&Avea Mobilexpress olarak devam ediyor.

Mobilexpress

Tüm operatör abonelerine açık olacak TTNET ve Avea Mobilexpress sistemi sayesinde kullanıcılar; alışverişlerini veya ödemelerini hızlı, ister cep telefonlarından isterlerse de internetten yapabiliyorlar.


TTNET 8e Avea Mobilexpress müşterilerine, SMS veya QR kod ile cepten fatura ödeme, SMS ile cepten TL yükleme, online mobil ödeme ve SMS veya QR kod ile cepten alışveriş hizmetlerini sunuyor. Müşteriler sadece cep telefonu numaralarını girerek veya ekranda çıkan QR kodu Mobilexpress iPhone uygulaması ile okutarak, her seferinde kredi kartı bilgilerini paylaşmadan ödemelerini, cep telefonu üzerinden kolaylıkla yapabiliyorlar. Mobilexpress Genel Müdürü Zeynep Şener, SMS ile fatura süreçlerini geliştirerek, otomatik ödeme yapısının da olacağı bir altyapı kurguladıklarını söylüyor. Fatura ödeme tarafındaki iş ortaklarına elektrik, su ve doğalgaz alanlarındaki firmaları da dahil etmeyi hedeflediklerini belirten Şener, şunları ifade ediyor:Mobilexpress sistemi nasıl çalışıyor?

“Mobil girişimciliğin dünyada kazandığı ivme ile hızla gelişmesinin yanı sıra, Türkiye’de de hızla gelişeceği muhakkak. Bugün Türkiye’de mobil ticaretin e-ticaret içindeki payı yüzde 3’ler civarında. Amerika başta olmak üzere e-ticaretin çok daha gelişmiş piyasalarda ise payının dönemsel olarak yüzde 15’leri bile aştığı dikkate alındığında, Türkiye’de özellikle mobil ticarete yönelik mobil girişimlerin hızla artacağım düşünüyoruz.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu