Girişimcilik Haberleri

Mişel ipekoğlundan balık restoranı girişimi

misel ipeklogluMişel ipekoğlu’nun İstanbul Ataşehir’de açtığı Beluga Balık Restoran, farklı sunumu ve ilginç lezzetleriyle kısa zamanda popüler mekanlardan biri haline geldi. Ataşehirln ardından Boğazda ve Bodrum’da da restoran açmayı planladıklarını söyleyen ipekoğlu, bir sonraki hedeflerinin ise Londra olduğunu ifade ediyor.

Son yıllarda restoran alanında yapılan girişimlerin sayısı bir hayli arttı. Yeme-içme kültürünün gelişmesi, bu alandaki popülerliğin artmasında en büyük etkeni oluşturuyor. Sunumun ve menünün farklılığı bir mekanı kısa zamanda en popüler yerlerden biri haline getirebiliyor.


işte bu alana yatırım ‘Beluga’ markasıyla yapan girişimci Mişel ipekoğlu, aslında ticaret hayatına 17 yaşında Sultanhamam’da iplik işiyle başladı. Yıllarca bu işle uğraşırken bir yan dan da yemek yemeyi, içmeyi ve gezmeyi çok seviyordu. Ailesi de kendisi gibiydi. Dedesinin Sarıyer’deki balık deposunda oldukça uzun vakit geçirirdi. Dolayısıyla balık işinden iyi anlıyordu. Aklının bir köşesinde daima restaurant açmak fikri vardı. Ve sonunda bu yönde bir girişim yapmaya karar verdi.

Uzun süren mekan arayışları sonucunda İstanbul’un Ataşehir ilçesinde uygun bir mekan bulunca, Haziran 2012’de Beluga Balık Restoran’ı hayata geçirdi. Beluga, iki kattan oluşan ve oldukça ilginç bir sunumla Doğu yemeklerini balık konseptiyle birleştiren bir restoran.

Çocuklu aileler İçin oyun odası

Restoran toplam 300 kişilik kapasiteye sahip. Alt katında yaklaşık 180 kişi ağırlanırken, üst katında ise 100 kişilik bir VIP Lounge salonu bulunuyor. Yine bu salonda çocuklu aileler için de çocuk odasının karşısında 80 kişilik kapasite bulunuyor.

“Bizim en büyük özelliğimiz hiçbir balık restoranında daha önce yemediğiniz ve bulamayacağınız çok gizli lezzetlerimizdir” diyen ipekoğlu, şöyle devam ediyor: “Birçok ıstakoz, yengeç ve balık çeşitlerini canlı akvaryumumuzdan kendiniz seçebiliyorsunuz. Diğer bir özelliğimiz ise üst katımızda VIP Lounge salonumuzun olması. Bu salonda toplantı, özel davetler, baby shovver tarzında tüm etkinliklere yer verebiliyoruz. Çocuklu aileler için de çocuk oyun odamız bulunuyor.”

“Ataşehir’de açık vardı”

Mişel İpekoğlu, Ataşehir’in son zamanların en çok rağbet gösterilen yerleşim merkezlerinden biri olması ve aynı zamanda Ataşehir’de yeterince balık restoranın bulunmaması dolayısıyla bu açığı kapatmak istediklerini ve yatırım kararını burada aldıklarını ifade ediyor, ipekoğlu, “Şu anda Ataşehir’de tekiz. Ancak şubeleşme yolunda yeni girişimler yapmak arzusundayız, ilk olarak Boğaz, ardından Bodrum ve sonrasında Londra planlarımız arasında” diyor.Henüz tadılmamış yeni lezzetleri sunmanın en büyük hedefleri arasında olduğunu belirten ipekoğlu, bu nedenle çok sık mutfakta yeni lezzetler denediklerini sözlerine ekliyor.

Sonbaharda midye günleri

Beluga’mn özel günler ve buna bağlı olarak özel lezzetler oluşturduğunu ifade eden Mişel İpekoğlu, şu örnekleri veriyor: “Örneğin ekim ve kasım ajanda midye günleri yapıyoruz. Yani midyenin üç farklı halini misafirler ile buluşturuyoruz. Fransa’dan özel olarak getirmiş olduğumuz tencerelerde ‘midye tenceresi’ yapıyoruz. Şarap soslu, safran soslu ve midye gratine gibi. Mesela bir ay boyunca Yunanistan’dan özel olarak getirmiş olduğumuz aşçımız, gelen misafirlerimize çok değişik Yunan mezeleri ve lezzetleri hazırlıyor. 2013 yılında 50 bin kişi ağırladık. 8014’teki hedefimiz ise 70 bin kişiyi ağırlamak.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu