Girişimcilik Haberleri

Melia Patisserie İle Pastacı Olan Kadın Girişimci

Melia Patisserie ile mutfağa girdi

cicek gencerİstinye’de açılan Melia Patisserie’nin sahibi Çiçek Gencer, kariyerini ailesinin yanında yapmak yerine hayallerinin peşinden gitmeyi tercih etti. BAGFAŞ’ın sahibi Gencer ailesinin torunu olan Çiçek Gencer, Melia Patisserie adıyla açtığı dükkanla pastacı oldu. Hedefinin unutulmaz tatlara sahip yeni lezzet ve tarifleri bulmak olduğunu söyleyen Çiçek Gencer, Beyoğlu pastanelerinin kendine has lezzetlerini yeniden yaşatacak bir konsept uygulamak istediğini anlatıyor.

Türkiye’den global bir marka çıkarmaya en yakın sektör olarak hep perakendenirvadı geçer. Son yıllarda unlu mamuller alanında da global marka olma yolunda önemli adımlar atılmaya başlandı. Simit Sarayı’nın Hollanda atağı, Faruk Güllüoğlu’nun tatlılarını dünyanın dört bir yanına taşıması, Komşu Fırın’ın açılım çalışmaları bu alanda global marka olma yolunda atılan adımlara sadece birkaç örnek…


Unlu mamuller içinde özellikle bir alan var ki, yeni girişimcilerin yatırımlarıyla dikkatleri çekiyor. O alan da pasta ve kek üretimi. Ünlü ailelerin genç kuşaklarının özellikle ilgi gösterdiği pastacılık işine son olarak Gencer ailesinin torunu da girdi. Bandırma Gübre Fabrikaları’nın (BAGFAŞ) sahibi olan Gencer ailesinin torunu Çiçek Gencer, kısa bir süre önce Melia Patisserie adıyla bir dükkan açarak pastacı oldu.

İşletmeyi değil, pastacılığı seçti

istinye’de açılan Melia Patisserie’nin sahibi Çiçek Gencer, kariyerini ailesinin yanında yapmak yerine hayallerinin peşinden gitmeyi tercih etti. Üniversitede işletme bölümünü okuduktan sonra ilgi alanının gastronomi olduğunun farkına varan Çiçek Gencer, ünlü aşçılık okulu Le Cordon Bleu’da aldığı yoğun mutfak eğitiminin ardından pastacılıkta adım atmaya karar verdi.Hedefinin unutulmaz tatlara sahip yeni lezzet ve tarifleri bulmak olduğunu söyleyen Çiçek Gencer, bir kaç yıl önce Türkiye’ye döndükten sonra öğrendiklerini uygulamak ve pratiğini geliştirmek amacıyla İstanbul’un ünlü restoranlarının mutfaklarında çalıştığını anlatıyor. BAGFAŞ’ta iş hayatına başlamak yerine büyük keyif aldığı pastacılık işine yoğunlaşarak kendine yeni bir yol çizdiğini ifade eden Gencer, haziran ayında kendi dükkanını açarak en önemli adımı attığını belirtiyor. Bundan sonra hızlı büyüyerek özel lezzetler sunmaya odaklanan Çiçek Gencer, “Her yeni tat çalışmasında damak zevkine çok güvendiğim dedem Recep Gencer ve annemin kritiklerine ve yorumlarına çok önem veriyorum” diyor.

Bundan sonraki hedefini de anlatan Çiçek Gencer, cadde veya AVM’de çok özel bir pastane açmak ve bu pastanede İstanbul’a bir dönem imzasını atan Beyoğlu pastanelerini ve özel lezzetlerini yeniden yaşatacak bir konsept uygulamak istediğini söylüyor. Bu nedenle hep yeni tarifler üzerinde çalıştığım dile getiren Gencer, en iyi malzemeler kullanılarak yapılan ev yapımı porsiyon pastaların ilgi göreceğinden emin.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu