Bayilik Veren Firmalar

Meal Box, franchising bedeli almıyor

Ev yemeği zinciri Meal Box, çok kısa bir sürede 11 şubeye ulaştı. Franchising vererek büyümeyi hedefleyen şirket, 2015 yılının ilk yarısında 40 şubeye çıkmayı planlıyor. Şirket, kısa bir süre için franchising bedeli almayacak.


Yeni gurme yemek zinciri Meal Box, franchising ile yeni şubeler açıyor ve İstanbul’un her yerinde hizmet vermeyi hedefliyor. Türk mutfağını sevenlerin yoğun ilgisi ve talebi sonucu hızla büyüyen Meal Box, beş ay gibi kısa bir sürede şube sayısını lfe çıkardı. MealBox, Online Market Bilgi Teknolojileri Ticaret A.Ş’nin tescilli markası. Şirket P&G, Watsons gibi uluslararası şirketlerde pazarlama, satış, İT ve tedarik zincir alanlarında yöneticilik deneyimleri bulunan Cüneyt Gürbüz, Murat Demirhan ve Bülent Demirhan tarafından 2012’de kuruldu.

Meal-Box-Bayilik

Haziran 2014’te Ataşehlr’de ilk şubesini açan Meal Box, bugün itibariyle Acıbadem, Ataşehir, Suadiye, Beşiktaş, Etiler, Maslak, Göktürk, Şişli, Altunizade, Cihangir ve son olarak ocak ayında franchise ile açtığı Ümraniye şubesiyle toplamda 11 şubeden moto-kurye ekibi ile hizmet veriyor.

Beş şube daha açacak

Sadece teslimat yapan bir Meal Box şubesinde sevkiyat personeli dahil dört kişi çalışıyor. Siparişler Mealbox.com.tr ve 444 9 434 numaralı çağrı merkezi numarasından veriliyor. Siparişleri, bir öğün ya da tüm gün yediğiniz ürünler şeklinde verebileceğiniz gibi, 25 kişinin altındaki ofisler için büyük boylarda sipariş de verilebiliyor.

İstanbul’un çok farklı semtlerindeki tüketicilerden, Meal Box’ın açılması yönünde alınan talepler sonucu franchising sistemiyle büyümeye karar verdiklerini belirten Genel Müdür Murat Demirhan, şunları söylüyor: ‘Meal Box fikri, sağlıklı beslenmeye önem veren, fast food yemeklerden uzak durmaya çalışan ancak ofiste veya evinde taze, sağlıklı ve lezzetli gurme yemeklerine ulaşamayan insanlar üzerinden doğdu. Bu fikri geliştirmek ve daha fazla kişiye ulaşmak için franchising vermeye başlıyoruz. Bu yılın sonuna kadar franchising yöntemiyle beş şube daha açmayı hedefliyoruz. Bu sebeple ilk vereceğimiz franchise’lar için özel koşullar belirledik ve franchising bedeli almıyoruz.”Girişimci ruha sahip adaylar

Bu bölgeler için, sadece şube içi demirbaş yatırımını yaparak, bu iş modeli kurulabiliyor. Demirhan, 2015 yılının ilk yarısında ise kendi açacakları ve franchising verdikleri şubeler ile birlikte 40 şubeye ulaşacaklarını sözlerine ekliyor.

Gerekli finansal yatırımları yapabilecek durumda olan, girişimci ruha sahip adaylar tabi tutulacakları başlangıç eğitimi ve dönemsel eğitim programlarını başarıyla tamamlayabilmeleri halinde, Meal Box’ın franchising olanaklarından faydalanabilecekler.

Meal Box’dan franchising almak isteyenler https://www.mealbox.com.tr/franchising.html sayfası üzerinden form doldurarak adresine e-posta göndererek veya 0216 324 8137 numaralı telefondan bayilik talebinde bulunabilir.

Aslanoba’dan yatırım aldı

2013 yılında Erikli-Nestle Waters eski CEO’su ve Aslanoba Capital yatırım şirketi kurucusu ve sahibi Haşan Aslanoba’mn melek yatırımcı olması İle güçlenen Meal Box, önüne kanallarda gıda ve perakende alanında iddialı projelerini hayata geçirmeye başladı. Şirket, 1 milyon dolar yatırım aldıktan sonra şube ağını kurmaya başlandı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu