Girişimcilik Haberleri

Markafoni’yi sattı, e-emlakçı oldu

Sina Afra ismini herkes e-ticaret sitesi Markafoni ile duydu. Afra, kısa sürede en çok tercih edilen e-ticaret sitelerinden biri haline getirdiği Markafoni’yi 2014 yılında sattı.


Ünlü girişimci Sina Afra’nın bu satış sonrası ne yapacağı, nasıl bir girişim ile iş dünyasına geri döneceği merakla bekleniyordu. Beklenti sona erdi ve Afra, gayrimenkul sektörüne yönelik yeni girişimi ile karşımıza çıktı. Tabii konu Sina Afra olunca e-ticaret dışında bir iş beklememek lazım. Gayrimenkul lafını görünce hemen inşaatçı mı oldu demeyin.

Primarydoor

Arkadaşımız Meral Candan’ın öğrendiğine göre Afra’nın yeni işi de internet üzerinden hizmet verecek bir gayrimenkul sitesi olacak. Ev satışı online bir platform aracılığı ile yapılacak bu yeni girişimin yurtdışındaki muadilinin adı Opendoors.com. Evini satmak isteyenlere evin özelliklerine göre fiyatlandırma yapacak olan site, ev sahibine 48 saat içinde teklif sunacak. Uzmanlar tarafından kontrolleri yapıldıktan sonra ve el sıkışılması halinde evin satış fiyatının yüzde 95’i ödenecek.Ev sahibi altı hafta içinde evini boşaltmak durumunda. Kalan yüzde 5’lik kısım da evin yeniden satılması sonrası ödenecek. Ayrıca satışa çıkan evin yeni satış rakamı ile alım rakamı arasında oluşacak farkın yüzde 20’si de ev sahibine ödenecek.

Uzman bir kadro ile çalışmaya başlayan Afra’nın sitesinin adının Primarydoor.com olması ve sitenin Ağustos ayında faaliyete geçmesi bekleniyordu. Ancak Afra’dan aldığımız bilgiye göre, sitenin adı değişecek, Türkçe bir ad olacak. Sitenin adı henüz belli değil ancak akılda kalıcı bir isim olması planlanıyor. Sitenin faaliyete geçeceği tarih olarak Afra eylül ayını işaret ediyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu