Çarşamba , Şubat 20 2019
Anasayfa / Girişimcilik Fikirleri / Liseli öğrenciler geliştirdikleri projelerle dev şirketlerin ilgisini çekiyor

Liseli öğrenciler geliştirdikleri projelerle dev şirketlerin ilgisini çekiyorDevler liselilerin peşinde

Liseli öğrenciler; geliştirdikleri projelerle dev şirketlerin ilgisini çekiyor. 4Snaps’i yaratan Michael Sayman, Mark Zuckerhergden tanışma daveti aldı.

Silikon Vadisi şirketleri, yaz stajlarında genç yetenekleri bünyelerine almak için birbirleriyle rekabet ediyor. Bu kişilerin henüz liseden mezun olmamalarına dikkat ediliyor. Facebook’un global işe alım başkanı Miranda Kalinowski, “Üniversiteye henüz başlamamış gençleri işe almaya özen gösteriyorum. Staj yaşı konusunda katı bir kural yok” diyor.

Silikon Vadisi
2019'da Çok Para Kazanma Yolları ve İş Fikirleri İçin Tıklayınız...

ZUCKERBERG’İN ODAĞINDA

Facebook, kasım ayında 17 yaşındaki Michael Saymanı Kaliforniya’daki merkezine Mark Zuckerberg ile tanışmak için çağırdı. Bu davetin nedeni, Saymanın fotoğrafla tahmin etme oyunu 4Snaps’i yaratmış olması. Sayman üniversiteye başladıktan sonra Facebook’ta tam zamanlı çalışacak. ÜCRETLER YÜKSEK Son dönemlerin en başarılı girişimlerinden Airbnb de 16 yaşındaki gençleri çalışma izni alarak şirkette çalıştırmaya başladı.

15 yaşındaki James Anderson, web ajansı Planet Argon’da stajyer olarak çalışıyor.

Amerika ve Ingiltere’de liseli stajyerlere ödenen ortalama ücrete gelince… Google Ingiltere 2 bin 500, Google Amerika 3 bin 500, Facebook İngiltere 3 bin, Facebook Amerika 3 bin 500 sterlin aylık ücret ödüyor.

  Melek yatırımcılar bir şemsiye altında
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Girişim ekosistemimizin durumu

GİRİŞİM ekosisteminin gelişimi Türkiye’nin geleceği için önemli. Bu ekosistem içinde pek çok oyuncu var. Startup’lardan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir