Bayilik Veren Firmalar

Kişiye özel spor salonu Fit in Time, yeni girişimciler arıyor

Kişiye özel spor merkezi

Türkiye genelinde 18 şubeyle faaliyet gösteren kişiye özel spor salonu Fit in Time, yeni girişimciler arıyor. 180 bin TL yatırım ile kurulabilecek spor salonunda aylık minimum 30 bin TL ciro elde etmek mümkün.

Fit in Time

Dünyada fitness sektörü yaklaşık 80 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaşmasına rağmen Türkiye’de bu rakam hala 400 milyon dolar civarında. Ancak özellikle son yıllarda artan bilinç ve eğitim sayesinde fitness sektörü çok hızlı bir büyüme ivmesi gösteriyor. 2015 yılına kadar da sektörün yüzde 15 oranında büyümesi bekleniyor. Spor bilincinin yayılması ve hatta doktorların bile hastalarına doğru ve güvenilir egzersiz programlarını tavsiye etmesi ile birlikte sektörün önümüzdeki 10 yıl içinde çok daha hızlı bir büyüme sağlayacağı ifade ediliyor.


Bu kadar hızlı büyüyen sektör, girişimcilere de fırsat sunuyor. Örneğin, henüz iki yıllık bir marka olmasına rağmen kısa sürede 18 şubeye ulaşan Fit in Time, franchising yoluyla büyüyen spor salonlarından biri. Fit in Time, aynı anda en fazla iki kişinin uzman eğitmenler eşliğinde antrenman yapabildiği butik ve kişiye özel bir antrenman stüdyosu konsepti. En büyük özelliği haftada bir gün veya iki gün olmak üzere 25’er dakikalık antrenmanlardan oluşan bir programa sahip olması. Uzman eğitmenler eşliğinde yapılan antrenmanlar ile vücut şekillendirme, fizik tedavi ve rehabilitasyon amaçlı uygulamalar ve atletik performans artışı olarak adlandırabileceğimiz üç temel etki kısa sürede sağlanabiliyor.

180 BİN TL YATIRIM MALİYETİ

Fit in Time kurucusu Muhittin Kaan Kocatepe, markayı 2011 yılında hayata geçirdi. Konseptin Türkiye için oldukça yeni bir yaklaşım olduğunu belirten Kocatepe, Adana, Ankara, Bursa, Denizli, îzmir ve İstanbul’da şubelerinin olduğunu söylüyor. Antalya, Bodrum, Gaziantep, Kocaeli, Ankara ve İstanbul’da olmak üzere toplam dokuz yeni stüdyoyu daha hayata geçireceklerini ifade eden Kocatepe, bunun için franchising vereceklerini kaydediyor.

Franchise giriş bedeli toplam 35 bin TL+KDV. Bir Fit in Time stüdyosu açmak için gerekli olan yatınm maliyeti üç ana kalemden oluşuyor. Franchise giriş bedeli, makine ve ekipmanlar, inşaat ve dekorasyon dahil anahtar teslim bir Fit in Time stüdyosunun ortalama yatırım maliyeti yaklaşık 180 bin TL düzeyinde bulunuyor.

30 BİN TL CİRO HEDEFİ

Stüdyo için gerekli olan ortalama büyüklük 100 ile 120 m2 arasında değişiyor. Stüdyonun yaşam alanlan ve iş merkezlerine yakın olması tercih ediliyor. Kocatepe, stüdyoların ciro hedeflerinin doluluk oranlarına göre hesaplandığını ve yaklaşık yüzde 50 doluluğa sahip bir stüdyonun aylık yaklaşık 30 bin TL ciro yapabildiğini söylüyor. Yüzde 80 dolulukla çalışan stüdyonun ayda ortalama 35 bin TL’ye yakın net kâr elde edebildiği ifade ediliyor. Aylık bin 500 TL+KDV royalty fee alınıyor.

Kocatepe, girişimcilerde aradıkları özellikleri ise şöyle anlatıyor: “Aradığımız en önemli özellik bizim vizyonumuzu, ideallerimizi ve ulaşmak istediğimiz kalite standartlarını benimseyebilecek ve bunu temsil edebilecek farkındalığa sahip olması. Buna ek olarak pek tabii ki kariyeri ve bulunduğu bölgedeki çevresi, önemli belirleyici kriterler arasında geliyor.İSİN AYNASI

Uygun yer: Stüdyo için gerekli olan ortalama büyüklük 100 ile 120 m2 aksında değişiyor.

İlk sermaye: Yaklaşık 180 bin TL.

Ciro hedefi: Yüzde 50 doluluğa sahip bir stüdyo, aylık yaklaşık 30 bin TL ciro yapabiliyor.

Kâr marji: Yüzde 80 dolulukla çalışan bir Stüdyo ayda ortalama 35 bin TL’ye yakın net kâr elde edebiliyor.

Bayilerde aranan özellikler: Vizyonu ve çevresi geniş girişimciler.

Başvuru için: 0212 265 64 44Bir Yorum

 1. 1982 doğumlu ve 2004 sosyoloji mezunuyum.
  Rehber öğretmenlik ve psikolojik danışmanlık yapmaktayım.
  1993-1997 yılları arasında lisanslı bir sporcu olarak kar kayağı yaptım.
  1998-2002 yılları arasında yelken ve hentbol ile uğraşıp, halen devam etmekteyim.
  Şu an Tekirdağ’da ikamet etmekte ve burada franchise olarak fit in time stüdyo açmayı düşünüyorum.
  Bu konuda sizden haber bekliyorum, iyi çalışmalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu