Girişimcilik Haberleri

Kelimetre çok oyunculu çevrimiçi kelime bulmaca oyunu

KelimetreKelimetre, akıllı telefonlar ve tablet bilgisayarlar üzerinde oynanabilen interaktif çok oyunculu çevrimiçi bir kelime bulmaca oyunu. Oyunun amacı verilen süre içerisinde 4×4’lük bir kelime panosuna yerleştirilen harfleri birleştirerek en fazla puanı elde etmek. Panodaki bazı harfler özel işaretlere sahip, bu harfleri kullanarak kelime oluşturmak ekstra puanlar kazandırıyor.

Aynı zamanda bulduğunuz kelimenin uzunluğuna göre de bonus kazanabiliyorsunuz. Rastgele bir rakiple veya arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz Kelimetre’yi benzerlerinden ayıran en önemli özellik ise birden fazla kişiyi davet ederek grup olarak oynanabilmesi.


Oyun içinde oluşturabileceğiniz arkadaş listesinin yanında, Facebook arkadaşlarınız ile de kelime düellosu yapabilirsiniz. Oyun hali hazırda Apple App Store üzerinde tüm dünya için yaygınlaşmış durumda. Yakın zamanda Android versiyonu da yayınlandı. Ali Taşçı, Mahir Yıldırım ve Erkan Demir tarafından geliştirilen oyunun, 2014 yılı içerisinde Apple App Store(IOS) ve Google Play Store (Android) üzerinde en az 10 dilde olması hedefleniyor. Önümüzdeki dönemde özellikle ABD için tanıtım çalışmaları da planlanıyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu