Girişimcilik Haberleri

Kadınlara Kadın Girişimcilerden Tavsiyeler

KADINLARDAN KADINLARA TAVSİYELER

1 – iş yapacağınız sektörü iyi tanımalı ya da işi iyi bilen insanlarla yol arkadaşlığı yapmalısınız. Projeye başlamadan önce bir orkestra şefi, bir proje planı ve en az 1,5 yıl sizi götürecek finansal destek olmazsa olmazlardandır.

kadinlara tavsiyeler

2- iş planlarında ana oyuncular, pazar fırsatı, hedef kitle, iş modeli, gelir modeli, kısa vadede ve uzun vadede hedefler, SW0T, konumlandırma, iş hedefleri, aksiyon planı ve bütçe gibi unsurları detaylıca değerlendirmeli ve ona göre yola çıkmalısınız.


3- Pazarlama jargonunda “Me too” diye adlandırılan, yani zaten mevcut olan bir şeyden bir tane daha yaklaşımından kaçınmanız gerek. O sektörle ilgili herhangi bir konuda ilk olmalısınız ve sizden sonra gelen rakiplerden hep bir adım önde, takip edilen olmalısınız.

4- Teknik açıdan konuya tamamen yabacıysanız, e-ticaret altyapısı ve hizmeti sunan firmaların paket programlarıyla işe başlamalısınız. Pazarlama ve iletişim tecrübesi yoksa uzmanlarla işbirliği yapmalısınız.5- Teknolojiyle birlikte dünyadaki yenilikleri ve trendleri takip etmeli, tüketici beklentilerini doğru bir şekilde analiz ederek inandığınız şeyler için mücadele etmelisiniz. Tüketiciye sağladığınız yarar vazgeçilmez olmalı.

6- Günün her saati açık olan bayram, yılbaşı, tatil dinlemeyen bir sektör olarak e-ticaretin girişimcisini hayli yoran bir yapısı var. Geleneksel ticaretin tüm zorluklarını içerisinde barındıran e-ticarette online pazarlama araçlarına ve rekabete de ayak uydurmanız gerek.

7- Çok fazla detay içeren e-ticarette uzun süreli bir sermaye yatırımı yapmalısınız. O nedenle hemen vazgeçmeyin, sabredin. Uzun vadeli geri dönüşten korkmayın.

8- Kadın dostu iş hayatını benimseyin. Klasik iş hayatında olduğu gibi zaman geçtikçe kadınlığınızı kaybetmeyin.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu