Bayilik Veren Firmalar

Just Falafel Franchise Veriyor

Just Falafel 25 şube açacak

Dubai merkezli 17 ülkede 800’ü aşkın restoranı bulunan Just Falafel, Türkiye pazarına hızlı bir giriş yaptı, ilk şubesini İstanbul Beşiktaş’ta açan şirket, 2014’te 25 franchise şube açmayı hedefliyor.

Just Falafel

Ortadoğu’nun vazgeçilmez yiyeceği falafel son dönemde Türkiye’de de popüler olmaya başladı. Sağlıklı yaşam trendinin yaygınlaşmasıyla birlikte diğer fast food ürünlere göre daha sağlıklı olan falafele de ilgi giderek artıyor. Bunun en önemli göstergesi ise sadece falafel ve humus satan dükkanların sayısının giderek artması. Just Falafel Dubai merkezli, 17 ülkede 800’ü aşkın restoranı bulunan bir marka. İlk şubesini haziran ayında İstanbul Beşiktaş’ta açtı.


Bu süreçte alt yapısını oluşturan şirket, önümüzdeki dönemde franchise vererek Türkiye geneline yayılmayı hedefliyor. Aralık başında ilk franchise dükkanı Ortaköy’de açacaklarını söyleyen Just Falafel Ülke Müdürü Yakup Gültaşlar, 2014 hedefinin beş şirket dükkanı ve 25 franchise açmak olduğunu belirtiyor.

İsim hakkı ücreti 16 bin 500 TL

Büyüme stratejisinin ilk adımlarını İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da atacaklarını dile getiren Gültaşlar, “Şu an Ankara’da ilk franchise mağazamızı açmak için anlaşma yaptık. Uygun lokasyona karar vereceğiz. Tüm Türkiye’den markaya büyük ilgi var. Fakat bu talebi en iyi şekilde yönetip doğru girişimcilerle doğru lokasyonda olmak istiyoruz” diyor.

Şirket isim hakkı bedeli olarak 16 bin 500 dolar talep ediyor. Franchise’ın aylık cirosundan yüzde 9 royalty ve reklam katkı payı alınıyor. Lokasyon belirlendikten sonra inşaat süreci merkez tarafından yönetiliyor ve proje girişimciye anahtar teslim olarak veriliyor. Ortalama inşaat giderleri ise 65-70 metrekare bir dükkan için ekipmanlar dahil 180 bin -190 bin TL civarında. Gültaşlar, bu tutarı uygun taksitler ile girişimciye yansıtarak dükkandan kazandıklarıyla da ya tırımın bir kısmını karşılamasına imkan vermek istediklerini belirtiyor.

Eve servis hizmet var

Just Falafel şubesi açmak için çok büyük lo-kasyonlara ihtiyaç yok. 65 -70 metrekarelik bir mekan operasyonun rahat işleyebilmesi için yeterli. Just Falafel’in eve servis hizmet konusunda da çok avantajlı bir operasyon olduğuna dikkat çeken Gültaşlar şöyle devam ediyor: “Just Falafel size franchise verdiğinde aslında size bir dükkan değil 25 bin konutu kapsayan bir harita veriyor ve bu haritada 5×4 yıl boyunca Just Falafel dükkanı açma, işletme ve eve servis hizmet hakkını size veriyor. Ürünümüz sipariş alındığı andan itibaren dört dakika içinde servise hazır hale gelebildiği için eve servis hizmet önemli bir fırsat.”

Just Falafel, bulunduğu bölgenin damak tadına uygun ürünler geliştirerek lokalleşmeye çalışıyor. Şirketin Türkiye’ye özel geliştirdiği ürünlerden biri ‘simit sandviçine sucuk soslu falafel’. Reçetenin Dubai merkezi tarafından talep edildiğini söyleyen Gültaşlar, Dubai’de de bu ürünü bunu satmak üzere geliştirmek istediklerini söylüyor.İşin Aynası

Uygun yer: Yaya ve araç trafiğinin olduğu bölgeler.

İlle sermaye: 180 bin – 19 bin TL arasında değişiyor.

Ciro hedefi: Aylık 100 bin TL.

Kâr marjı: Ortalama yüzde 21.

Bayilerde aranan özellikler: Finansal güçten dalıa çok markayla birlikte büyüyecek ve işletmesine emek verecek girişimciler aranıyor.

Başvuru için: 0212 380 03 34

İş kuracak arkadaşlara bayilik veren firmalar hakkında paylaşımlarda bulunmaya devam edeceğiz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu