Bayilik Veren Firmalar

Helen Doron Anaokulu 2014 Yılında 10 Bayilik Verecek

Helen Doron, 10 ilde büyüyecek

Anaokulu ile erken İngilizce eğitiminin bir arada verildiği Helen Doron, Türkiye’ye girişinin üçüncü yılına girdi. Son iki yıl içinde başlattığı franchise çalışması ile toplam 35 şubeye ulaşan İngiliz eğitim şirketinin Türkiye yapılanmasında bu yıl öncelikle 10 il için franchise verilecek.

helen deron

Hükümetin okul öncesi eğitime dönük destek içeren yaklaşımları, bu alanda birbiri ardına önemli yatırımların devreye alınmasını sağladı. Bugün başta İstanbul olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında yerli yabancı çok sayıda okul öncesi hizmet yürüten eğitim kurumu, etkin çalışmalar gerçekleştiriyor, hızlı bir büyüme grafiği içerisinde bulunuyor.


Türkiye pazarına üç yıl kadar önce giren, iki yıldır da çözüm ortaklı büyüme hamlesi içinde olan İngiltere merkezli Helen Doron Eğitim Kurumlan, Türkiye’de bir taraftan anaokulu hizmeti yürütürken, diğer yandan erken İngilizce eğitimi de sunuyor.

35 şubeye ulaştı

Bu özellikleri dolayısı ile konvansiyonel anaokulundan çok daha geniş bir hizmet modelini sunduklarını dile getiren Helen Doron Türkiye Franchise Satış ve Pazarlama Direktörü Burak Uçkun, sistemlerini söyle anlatıyor: “6 kişilik küçük gruplar halinde, üç aylıktan 12 yaşa kadar olan çocuklara İngilizce öğretiyoruz. Buna öğrenim merkezleri hizmeti adını verdik. Ayrıca anaokulu konseptinde de hizmet yürüttüğümüzden iki ihtiyacı birarada karşılayan bir sistem oluşturduk. Anne babaların ve çocuklarının çok büyük ihtiyaçlarına yanıt veriyoruz.”

Helen Doron, iki yıldır kendi okullarını açtığı gibi franchise yöntemi ile de büyüme stratejisi oluşturdu. Bu süre zarfında Türkiye genelinde 35 şube ile hizmet veren bir organizasyona dönüştü. Şirket, en son Adana ve Afyon’da şube açtı.

Lisans ücreti alınmıyor

2014 ile birlikte İstanbul, Ankara, İzmir’in yanı sıra, özellikle İç Anadolu, Akdeniz, Karadeniz ve Doğu Anadolu illerinden gelen başvurulara öncelik verilen bir büyüme stratejisi izlenecek. Bu yıl içinde sözü edilen bölgelerde 10 farklı ilde franchise anlaşması imzalanacak.Lisans bedeli il ve bölgeye göre 30 bin Euro ile 55 bin Euro + KDV arasında değişiklik gösteriyor. Şubelere bölge koruması sağlandığından en cazip bölgeler hızla sahiplerini  buluyor ve bu bölgelere ikinci bir franchise kabul edilmiyor. Helen Doron Anaokulu, franchise lisansı almış olan girişimcileri ekstra bir ücret ödemeden aynı zamanda ‘Helen Doron Öğrenim Merkezi’ lisansına da sahip oluyor. Bu sayede kendi bölgeleri içinde ekstra bir lisans ücreti ödemeden istedikleri sayıda Helen Doron Anaokulu ve Öğrenim Merkezi açma hakkını elde ediyorlar.

Kimler öncelikli?

Burak Uçkun, Helen Doron girişimci profilini şöyle tanımlıyor: “Uluslararası bir şirketle iş ortağı olmak isteyen ve çocukları çok seven, profesyonel hayata yüksek kazançlı ve zevkli bir iş ile adım atmak isteyen girişimciler için ideal bir çalışma ortamı sunuyoruz. Ayrıca Butik bir işletmeye sahip olmak isteyenler, yatırımlarını geliştirmek isteyen eğitimciler, halen bir anaokulu sahibi olup anaokulunu Helen Doron Anaokulu haline getirmek isteyen anaokulu sahiplerini öncelikle bekliyoruz.”

Ingiltere merkezli Helen Doron 34 ülkede toplam 700’ün üzerinde şubesi bulunan, 3 aylık bebek ile başladığı öğretim sürecini 12 yaşma ka/ia.r götürebilen bir İngilizce eğitim kurumu. 20 yıldan bu yana tüm dünyada yaklaşık yanm milyon bebek ve çocuğa eğitim verildi Türkiye yapılanmasında ilk kez anaokulu ile erken İngilizce eğitiminin bir arada sunulduğu bir model oluşturuldu.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu