Çarşamba , Şubat 20 2019
Anasayfa / Girişimcilik Fikirleri / Havuz ısıtan girişimci

Havuz ısıtan girişimciBu yıl havalar geç ısınıyor. İsındı değil, ısınıyor diyoruz, çünkü hala bir ısınıp bir soğuyor. Oysa önceki yıllarda durum en azından Akdeniz Bölgesi için böyle değildi.

Yazın aşırı sıcakları bastırmadan birçok yerli ya da yabancı turist Akdeniz’in, özellikle de Antalya’nın yolunu tutardı. Hatta “Antalya’ya gelen turistler hava sıcaklığının yükselmesini fırsat bilip sahillere akın ettiler” tarzı haberler nisan mayıs aylarında gazete sayfalarında görünürdü. Ancak bu yıl durum biraz farklı. Öyle de devam edecek gibi görünüyor. Havalar böyle ama peki aylar öncesinden “nasıl olsa ısınır” diyerek satın alınan tatil programları ne olacak? Tabii ki devam ediyor.

havuz
2019'da Çok Para Kazanma Yolları ve İş Fikirleri İçin Tıklayınız...

Örneğin, Antalya’daki turist sayısı hızla artıyor. Büyük otel zincirleri için sorun yok. Onlar kapalı havuzları ya da diğer sosyal donatılarıyla misafirlerini memnun edebiliyorlar. Ancak, küçük işletmeler ya da butik tesisler için aynı şeyleri söylemek mümkün değil. Zira onların ne kapalı havuzları var ne de misafirlerinin zaman geçirebilecekleri sosyal mekanlar. Bu tarz işletmeler mütevazi bahçelerindeki yüzme havuzlarını kullanıma açmak için çareyi havuz sularını ısıtmakta bulmuşlar. İşte bu tür yüzlerce küçük tesis şu sıralar havuzlarını ısıtarak, soğuk havalarda bile havuzları kullanma imkanı sağlıyor. Antalya Kemer Çıralı’dakl Azur Çıralı Hotel de bunlardan biri. Otelin ortaklarından Dilek Altuntaş, yaklaşık 40-50 bin TL’lik yatırımla havuzları İçin ısıtma-soğutma sistemi kurduklarını söylüyor. Şu sıralar havuz suları ısıtılıyor. Ancak sıcakların artmasıyla da havuz suyu soğutularak tatilcilere konforlu bir ortam sunulacak.

  Girişimcilikte Açık İnovasyon
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Girişim ekosistemimizin durumu

GİRİŞİM ekosisteminin gelişimi Türkiye’nin geleceği için önemli. Bu ekosistem içinde pek çok oyuncu var. Startup’lardan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir