Bayilik Veren Firmalar

Hafele Anadoluda Franchising Verecek

Hafele Anadolu’da büyüyecek

Mutfak, banyo, mobilya, kapı donanım ve aksesuarları konusunda tedarik ve danışmanlık hizmeti veren Hafele Anadolu’ya odaklandı. Bu yıl Trabzon, Düzce, Elazığ, Malatya, Erzurum, Sakarya ve Van’a franchising vermeyi planlayan şirketin mağazalarındaki aylık ciro hedefi 500 bin TL ve üstü.


90 yıldır mutfak, banyo, mobilya, kapı donanım ve aksesuarları konusunda tedarik ve danışmanlık hizmeti veren Hafele, Türkiye’de franchising vererek büyüyor. Dünyada 5 bin 700 çalışanı bulunan ve toplam cirosu 1,2 milyar Euro’yu bulan Hafele 160 ülkeye faaliyet gösteriyor. Türkiye’de ise sekiz yıldır faaliyette. Şirketin ülkemizde bin çalışanı ve 19 mağazasının yanı sıra 82 adet Hafele Kalite Noktası olarak tanımlanan yerel çözüm ortakları bulunuyor.

hafele

500 BİN TL CİRO HEDEFİ

Hafele Türkiye’nin global anlamda beşinci sırada bulunduğunu söyleyen Hafele Türkiye İcra Kurulu Başkanı Hilmi Uytun, 2013 yılında yüzde 200 büyüdüklerini belirtiyor. Uytun, “Tüketiciler, konusunda uzman olan Hafele Kalite Noktaları aracılığıyla sadece bizim ürünlerimizin kullanıldığı, her ölçüye ve zevke özel mutfak ve banyolar ürettirebilir, dekorasyon ile ilgili her konuda çözüm bulabilir. Kalite Noktaları, tek tedarikçi olma sebebiyle dünyada benzeri olmayan bir iş modelidir” diyor.

Uytun, 2014’ün ilk yarısında Çorlu, Denizli, Kocaeli ve Samsun mağazalarının açılacağını, ardından Trabzon, Düzce, Elazığ, Malatya, Erzurum, Sakarya ve Van’da mağaza açmayı hedeflediklerini ifade ediyor. Uytun, Irak, Özbekistan ve Türkmenistan’a mağaza açmayı planladıklarını da sözlerine ekliyor.

Franchise giriş bedeli olarak 150 bin TL talep ediliyor. Franchise magazasının dekorasyon ve düzenlemesiyle ilgili mimari çalışmalann proje ve çizimleri Hafele tarafından yapılıyor. Franchise giriş bedeline mağaza sunumları, görseller, otomatik kapı, cephe giydirme, tak, depo rafları, ERP lisans ücreti dahil. Franchise için 500 bin TL üstü aylık ciro hedefleniyor.

ŞEHİR MERKEZİNDE MAĞAZA

Hafele’nin bir franchise verdiğinde aynı ilde ikinci mağaza için başka bir girişimciyi tercih etmediğini söyleyen Uytun, o ilde ikinci, üçüncü mağazalar açılacaksa yine ilk franchise ortağı tarafından açıldığına dikkat çekiyor. Iş ortaklannın kârlılığını önemsediklerini belirten Uytun, şöyle devam ediyor:“Mağazaların şehir merkezinde, dekorasyon yaptıran tüketicilerin geçtiği yerlerde olmasını önemsiyoruz. Franchise ortaklarımızın minimum 500 metrekarelik mağazaları bulunuyor. Franchise sahibini iş ortağı olarak kabul ediyor, işi birlikte geliştiriyoruz. Bu tamamen hazır bir iş modeli. Franchise çözüm ortaklarımızda pazarı iyi tanımak, mağaza yönetimini bilmek ve yeterli bir ekibe sahip olmak gibi şartlar arıyoruz.”

İşin Aynası

Uygun yer: Şehir merkezinde olması tercih ediliyor.

İlk sermaye: 150 bin TLfranchise giriş bedeli talep ediliyor.

Ciro hedefi: Aylık 500 bin TL ve üstü.

Bayilerde aranan özellikler: Pazarı iyi tanıyan, mağaza yönetimini bilen ve yeterli bir ekibe sahip girişimciler aranıyor.

Başvuru için: 0216 528 59 00Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu