Girişimcilik Haberleri

Global Üniversiteli Girişimci Yarışması’nın kazananları belli oldu

Daikin Türkiye ana sponsorluğunda, BNP Paribas Cardif ve NEF İnşaat’ın katkıları ve Akbank, Doğa Koleji, Etiya ve Novartis destekleriyle, Bizz Consulting temsilciliğinde bu yıl üçüncü kez Türkiye’de hayata geçirilen ‘Global Üniversiteli Girişimci Yarışması’nın kazananları belli oldu. Türkiye elemelerine 130 genç girişimcinin başvurduğu yarışmada, ‘Visionteractive’ isimli projesiyle birinci olan Onur Candan, Türkiye’yi Washington’da düzenlenecek büyüle finalde temsil edecek ve 44 ülkenin birincileri ile 150 bin dolar değerinde nakit ve sponsorların ürün / hizmet ödüllleri için yarışacak.

global universiteli girisimci yarismasi

EO 1987’DE KURULDU

1998 yılında Saint Louis Üniversitesi’nde başlatılan ödül programı Entrepreneurs’ Organization (EO – Dünya Girişimciler Organizasyonu) tarafından düzenleniyor. EO, 40 ülkede 10 bine yakın üyenin yer aldığı dinamik ve global bir girişimciler ağı olarak tanımlanabilir. 1987 yılında bir grup girişimci tarafından kurulan EO, bünyesinde bulundurduğu girişimcilerin gelişimine, birbirine fayda sağlamasına ve işlerini daha başarılı bir şekilde yürütmelerine olanak verirken, kişisel hayatlarını zenginleştirme imkanı da sunuyor. EO’nun 131 şubesine üyelik sadece davet ile gerçekleşirken, üyelerin yaş ortalaması 41, ortalama gelirleri ise 17,3 milyon dolar olarak ifade ediliyor.


JÜRİDE ETKİN İSİMLER YER ALDI

Haşan Önder (Daikin Türkiye CEO’su), Cemal Kisnıir (BNP Paribas Cardif Türkiye CEO’su), Erden Timur (NEF inşaat CEO’su), Ayşe Can Gürer Bayraktar (Dünya Girişimciler Derneği (EO) Türkiye Başkanı), Orkide Gökhan (EO Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi), Melih Ödemiş (EO Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi), Faruk Eczacıbaşı (Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı), Burhan Karaçam (BKP Başkanı), Ali Sabancı (Pegasus ve TOBB Girişimci Kurulu Başkanı), Gülden Türktan (KAGİDER Başkanı), Gülden Yılmaz (TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı), Uğur Gazanker (Doğa Koleji CEO’su), Pınar Kuriş (Akbank KOBİ Bankacılığı Bölüm Başkanı), Ali Durmuş (ETİYA Genel Müdprü) ve İbrahim Özer (Escort Computer Yönetim Kurulu Başkanı).

global universiteli girisimci yarismasi1 global universiteli girisimci yarismasi2Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu