Girişimcilik Haberleri

Girişimci Ruhu İle Kurumsallaşma Bilinci

girişimci ruhuAile şirketlerinde, kurumsal performansta önemli rol oynayan girişimci ruhu göz ardı etmemek gerekir. Girişimci ruh, atak, yaratıcı, uzağı görebilen, önder ve öz güveni olan kişilerdir. Diğer şirketlere göre, dayanışma ve sadakat duyguları fazladır, düşüncelerini daha özgürce dile getirir.

Girişimciler, küçük yaştan itibaren işle ilgili bilgi ve deneyime sahip olduğu için iş yapabilme konusunda daha hızlı karar alır, işe daha hakim olurlar. Bu yüzden, rakipler karşısında daha avantajlı görülürler. Fakat çok zör bir hale dönüşen küresel rekabette, şirketin ve kişilerin hedeflerinin başında, şirketin sürdürülebilirliği gelir. Önemli olan, girişimci ruhla beraber, kurumsallaşma temellerini oluşturmak ve bu konuyla ilgili profesyonellerle çalışarak şirketi başarıya taşımaktır. Başarının temelini girişimciler oluşturur, ikinci kuşak ve profesyonellerle güçlerini birleştirerek başarılara imza atarlar.


KOBÎ’lerin sorunlarına çözüm bulmak ve hemen kuramsallaşma yapılarını oluşturmak mücadele gerektirir. Zorluklar yaşarken başarıları da unutmamak lazım. Bu başarının temellerini girişimciler oluşturuyor. Bizler de o temellerin üzerine minik sihirler ekliyoruz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu