Pazartesi , Eylül 17 2018
Anasayfa / Girişimcilik / Girişimci kulüp, Türkiye’nin girişimcilerini bekliyor

Girişimci kulüp, Türkiye’nin girişimcilerini bekliyorTürkiye’nin girişimcilerini bir çatı altında toplama hedefiyle yola çıkan “Girişimci Kulübü”, mayıs ayından bu yana etkinliklerini sürdürüyor. Capital ve Ekonomist dergilerinin öncülüğünde kurulan kulüp, Avea’nın desteğiyle girişimcilere yönelik olarak çalışıyor. Kulübün başkanlığını Türkiye’nin önde gelen girişimcilerinden Yemeksepeti.com’un CEO’su Nevzat Aydın yapıyor. 350’nin üzerinde girişimcinin üye olduğu kulüp, Türkiye’nin girişimcilerini bekliyor.

girisimci kulubu

Girişimci Kulübü, Capital,.ve Ekonomist dergilerinin öncülüğünde Türkiye’nin bütün girişimcilerini bir araya getirmek amacıyla hayata geçildi. Bu oluşum için sektörünün öncü ismi Avea ile işbirliği yapan Capital ve Ekonomist dergilerinin hedefinde, ekonomiye yeni bir soluk kazandırmak, girişimcileri bir network içinde buluşturup vizyon paylaşımlarına olanak sağlamak var.

Capital ve Ekonomist Dergileri Yayın Direktörü M. Rauf Ateş, “İçerik, araştırma ve etkinliklerimizle uzun yıllardır girişimci eko sistemini destekliyoruz. Bu yeni oluşumla birlikte tek çatı altında girişimcilere dokunmayı planlıyoruz. Amaç, Türkiye’de girişimciliği özendirmek, yeni patronlar yaratmak olacak” diye konuşuyor.

PAYLAŞIM AĞI
Bu önemli oluşumun başkanlığını yürüten Yemeksepeti.com CEO’su Nevzat Aydın, Türkiye’de özellikle internet girişimcilerinin başarılı isimler olarak öne çıkmasıyla, girişimciliğin çok daha popüler bir kariyer haline geldiğini söylüyor. O’na göre birkaç yıl önce yeni mezun gençler için iyi bir kummsal firmaya girmek tartışmasız ilk tercih olurken şimdi birçok genç, girişimcilik konusunda çok daha motive bir durumda. Aydın, fi-nansal destek anlamında da 5 yıl öncesine göre çok daha iyi fırsatlar olduğunu söylüyor ve “Bu, ekosistemin olumlu geliştiğinin göstergelerinden biri. Girişimcilerin fikirlerinin yanı sıra, melek yatırımcılar, üniversiteler ve STK’lardan beslenen bu ekosistemde, Girişimci Kulübü de girişimcileri destekleyen bir network olarak sorumluluk alacak” diye konuşuyor.

GİRİŞİMCİLİK RUHU

Girişimci Kulübü’nün destekleyicisi Avea’nm CEO’su Erkan Akdemir ise “Girişimcilik nıhunu yeniden yorumlayarak damarlarımızda sahip olduğumuz potansiyeli ortaya çıkaracak girişimci kanı dolaşmak diyoruz” diye konuşuyor.

TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı ise Girişimci Ku-lübü’ne ilişkin görüşlerini şöyle aktarıyor:

“Türkiye girişimcilik konusunda bir ‘hot spot’ olmaya devam ediyor. Bu yükseliş trendiyle uzun zamandır planladığımız ve açılışını yaptığımız Girişimci Kulübü’nün daha birçok başarıyı beraberinde getirmesini arzu ediyorum. Oluşumun hep yanında olacağız.”

KATILIM KOŞULLARI

Kulübe, şirket sahipleri : katılabilecek (Kurucu, kurucu ortak, aile şirketi bireyleri).

En az 5 yıllık şirket sahipliği aranacak.

Şirketin cirosunun 5 milyon TL olması gerekiyor (En son bilanço yılı itibariyle).

Bu kriterler doğrultusunda gelecek başvuruları, danışma kurulu değerlendirecek ve üyeliğe kabul ya da reddedecek. girisimcikulubu@capital.com.tr

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

myfikirler.org

Bunu da İnceledinizmi ?

OPLOG, teknoloji ve lojistik sektörünü bir araya getiriyor

Bilkent CyberparkTeknokent’de kurulan OPLOG, teknoloji ve lojistik sektörünü bir araya getiriyor Dünya çapında hizmet vermeyi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir