Girişimcilik Haberleri

General Electric (GE) ve TÜBİTAK’tan Girişimcilik Ortaklığı

girisimcilik ortaklikGE Türkiye ve TÜBİTAK arasında imzalanan 1512B Girişimcilik Ortaklık protokolü ile Türkiye’de girişimcilerin, teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerinin ve fikir aşamasından pazara kadar olan etkinliklerin desteklenmesi amaçlanıyor.

Programa katılan girişimcilerden, sağlık ve enerji olmak üzere iki konu başlığında fikir üretmeleri bekleniyor.


GE Türkiye, 1512B Girişimcilik Ortaklık Programı kapsamında yeni iş fikirlerinin ve teknolojilerin hayata geçmesine katkıda bulunacak ve finansal destek sağlayacak. GE Türkiye, bu kapsamda en az 3 girişimciye 10 biner TL çekirdek sermaye desteği verecek. Ayrıca bir yıl boyunca ofis alanı ya da 500 TL kira yardımında bulunacak ve teknik uzman desteği ile iş geliştirme desteği verecek. Girişimciler aynı zamanda vizyonlarını geliştirme hedefi ile, masrafları GE tarafından karşılanmak üzere, GE Küresel Araştırma Merkezlerinden birini bir hafta süreyle ziyaret etme hakkı kazanacak.

GE, ticarileşme olanağı bulunan fikirlerin saha testlerine de destek olacak. Böylece nitelikli girişimcilik özendirilerek uluslararası rekabet gücü olan, yenilikçi, teknoloji düzeyi yüksek ürün ve hizmetler geliştirebilen başlangıç firmalarının oluşturulması sağlanacak.Geçen yıl yapılan İnovasyon Yarışmasının ardından bu yıl da gençlere yönelik Genç Başarı İnovasyon Kampı düzenleyen GE Türkiye, 2015 yılında da bir İnovasyon Merkezi açmaya hazırlanıyor.

Daha fazla bilgi için http://www.ge.com/tr/en/ ve http://www.tubitak.gov.tr/tr/duyuru/ tubitak-ile-birlikte-is-fikri-olan-girisimcilere-destek-olabilirsiniz adresleri ziyaret edilebilir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu